fbpx
У Рівному пройшла гра-медитація за новелою Коцюбинського «Intermezzo»

У Рівному пройшла гра-медитація за новелою Коцюбинського «Intermezzo»

Діліться інформацією з друзями:

Знайомилися і власноруч майстрували тендітні паперові мушлі з літературними цитатами, ділилися, як поповнювати сили, і теревенили про цікаві місця й події Рівного.

Нещодавно,21 вересня, у гостинному Молодіжному просторі «Твоя територія» пройшла терапевтична навкололітературна гра від «ПереФарбованого Лиса» – київського подкасту та ігрової студії, спрямованих на заохочення читання та переосмислення української класичної літератури через інтерактивні ігри.

У Рівному пройшла гра-медитація за новелою Коцюбинського «Intermezzo» - фото 1

Три роки ефіру, 140 випусків, понад 80 прочитаних творів українських письменників й поетів і майже 6 тисяч підписників лише на ютюб-каналі проєкту https://www.youtube.com/@repaintedfox. А іще – 2 тури навкололітературних ігор містами України, що реалізувалися завдяки підтримці Українського інституту книги. Так у цифрах виглядає «ПереФарбований Лис», заснований освітянкою Валентиною Мержиєвською та психологинею Марією Діденко.

У Рівне авторки привезли, певно, найспокійнішу свою гру – і провели її для строкатої аудиторії рівнян і переселенців, людей різного віку і різного бекграунду.

«Це була завершальна поїздка другого туру «ПереФарбованого Лиса», і вона була найшвидша, але місто ми встигли побачити – Рівне дуже приємне, затишне, привітне, у нас був дуже цікавий простір, в якому ми зустрічалися з учасниками. Центр «Твоя територія» організували переселенці з Кремінної, які виїхали з Луганської області на початку війни. Пані Наталія і пан Іван, співзасновники простору, долучилися до нас і, здається, їм сподобалося, а іще на грі вперше побувала представниця нашого грантодавця – Українського інституту книги, і могла пересвідчитися, що, власне, ціннісного профінансовано, у що саме інститут вклався», – розповідає Валентина.

Мандруючи містами України, авторки помітили, що навкололітературні ігри дозволяють ненав’язливо створювати те, що соціологи називають горизонтальними зв’язками. За ігровим столом зустрічаються і знайомляться корінні мешканці міст і містечок та ті, хто опинився на новому місці через війну.

«Вразило, що кожен з учасників намагався поділитися своїми знахідками, розказати про якийсь музей, театр, творчий простір, тобто фактично представлення учасників перетворилось на анонси і промоцію різних цікавих місць у Рівному. Тобто так – через гру людям легше знайти однодумців, познайомитись одне з одним і поділитися якимись цікавими способами дозвілля» – поділилася спостереженням Валентина Мержиєвська.

Авторки промотують ігри як спосіб зацікавити українців читанням і розвіяти стереотипи навколо нашої літератури як «нужденної, стражденної, тяжкої і нецікавої». Тож запрошують на свої події і тих, хто того чи іншого твору не читав – чи не пам’ятає. І врешті решт фіксують бажання перечитати текст після – і внаслідок – гри.

Задля поширення ідеї Валентина і Марія пропонують стати амбасадором ігор від «ПереФарбованого Лиса» – ділитимуться не лише конкретними ігровими методиками за конкретними творами, а й «мета-навичками», серед яких, приміром, секрети пострефлексування і обговорення, які обов’язково завершують кожну гру. Стати амбасадором може кожен. Інформацію про початок навчання авторки опублікують вже найближчим часом на сайті https://repaintedfox.com.ua/ambassador та сторінках проєкту в соцмережах https://www.facebook.com/repaintedfox https://www.instagram.com/repainted.fox/

Марина НІКОЛАЙЧУК

Читайте також: На фестивалі “Ліра Фест” у Рівному презентують проєкт “Дума”