Наприкінці жовтня у Рівненському центрі ПТО ДСЗ відбулася особлива подія – державна кваліфікаційна атестація особливої групи слухачів за професією «Кондитер».
У рамках особливого проекту «ІДИ І РОБИ», ініційованого народним депутатом України Олександром Ковальчуком, депутатом Рівненської міської ради Олександрою Коваленко, очільницею Громадської організації осіб з інвалідністю та членів їх сімей «Соціальний діалог», Департаментом соціального захисту населення Рівненської ОДА та за участі партнерів (Рівненський обласний та міський центри зайнятості, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, Комунальне неприбуткове підприємство «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради) у Рівненському центрі ПТО ДСЗ впродовж 6 місяців відбувалось навчання інклюзивної групи слухачів за професією «Кондитер».
Для закладу освіти це був своєрідний виклик, який прийнято з повною відповідальністю та розумінням, тому і підхід до навчання був комплексний та системно-цілісний, із залученням висококваліфікованих педагогів, психолога та вихователя. Професійне навчання впродовж всього періоду супроводжувалось широким спектром різноманітних пізнавально-розважальних та виховних заходів.
Виробнича практика майбутніх кондитерів проходила в харчоблоці Центральної міської лікарні.
Майстер виробничого навчання Наталія Тис ділиться:
«Це був особливий досвід, як для мене, так і для учасників нашого спільного процесу. Було по-особливому цікаво, часом складно, в основному емоційно, однак наша команда під керівництвом заступника директора Руслани Бодренко завжди знаходила ті особливі слова, підходи та методи роботи, які дозволи згуртувати наших слухачів та донести до них усі необхідні знання та навички в професії «Кондитер». Ми сьогодні пишаємось нашими випускниками і пишаємось собою, що змогли навчити та дати «зелене світло» у професію. Бажаю нашим випускникам у подальшому реалізувати себе, знайти своє місце у цьому нелегкому для них світі».
Після завершення навчання усі випускники групи осіб з особливими потребами будуть реєструватися як підприємці для започаткували спільної справи, яка буде приносити їм, як моральне, так і матеріальне заохочення.
Одним із амбітних перспективних завдань проєкту є поширення здобутого досвіду, практична та методична допомога у втіленні аналогічних проєктів у інших областях України та, як наслідок, ініціатива стосовно внесення змін до національного законодавства з метою максимального включення осіб з інвалідністю у сферу трудових відносин на умовах самозайнятості чи зайнятості у державних і комунальних підприємствах, установах, організаціях, професійний супровід, допомога з професійною орієнтацією, навчанням за кошти державних та регіональних програм та сприяння соціалізації й адаптації молодих осіб з інвалідністю.