Чи не кожному з нас ще з дитинства відома за фільмом чудова няня Мері Попінс. Проте для багатьох професія гувернантки видається чимось архаїчним. У кращому разі чужорідним.
А тим часом дедалі більше молодих сімей Рівного вдаються до пошуку помічниць, які б допомогли у догляді за їхніми дітьми. Отож не дивно, що в місті нещодавно з’явилася перша Школа нянь-гувернанток. Чого там навчатимуть? Про це розмова журналіста «7 днів» з її засновницею Марією ЗУБОВОЮ.
– Пані Маріє, як, власне, зародилася ідея започаткувати у Рівному Школу нянь-гувернанток?
– Однозначно не на порожньому місці. Адже у Рівному все помітніше зростає попит на послуги нянь-гувернанток. Хоча, відверто кажучи, не це, чи не тільки це, підштовхнуло до думки відкрити у нашому місті курси для нянь. Першим імпульсом послужив, здавалося б, буденний випадок – коли три роки тому знайомі попросили мене деякий час доглянути за їхньою дитиною. Тоді я зрозуміла, що мені для цього бракує досвіду. Попри те, що набула певних навиків, виховавши рідну дочку. Але цього виявилося замало. Тому вирішила пройти спеціальні курси нянь у Києві.
Отож, взявши відпустку, поїхала до столиці на навчання. І знаєте, мої страхи та побоювання підтвердилися під час співбесіди в Агентстві нянь. Я збагнула, що багато чого не знаю в тонкощах виховання дітей. Часу, правда, на очне проходження курсів не вистачило, тому закінчила їх онлайн. Але після навчання я вже була впевнена в тому, що зможу дати дитині те, чого хоче мама.
– А чого саме вона хоче?
– До речі, це було моїм першим запитанням до батьків. Бо завдання няні не зводиться лише до того, щоб нагодувати дитину, одягнути, погуляти з нею, погратися і вкласти спати. Няня повинна вміти мудро організувати простір підопічної, розкрити її потенціал, а також посприяти правильному формуванню особистості. З’ясувавши ці моменти зрозуміла, що працюватиму у тандемі з батьками для розвитку їхньої дитини.
– І тоді вирішили створити Школу нянь-гувернанток?
– Не відразу. Передусім, розрахувавшись із роботи, відчула, що ще маю потенціал для того, аби працювати далі, а не сидіти просто «вбиваючи час». Отож проаналізувала сайт «Няня Рівне» та інші подібні, щоб вивчити попит і пропозиції. І взагалі, щоб мати реальну картину того, що робиться у нашому місті. І виявилося, що в нас є і попит, та й пропозицій достатньо. Натомість немає посередника, який міг би допомагати як тим, хто шукає роботу няні, так і тим, кому потрібен помічник для виховання дитини. Це тоді, коли в Україні успішно працює понад три десятки відповідних агентств. В одному з них, у Києві, до слова, я недавно пройшла стажування. Це було для мене позитивним практичним досвідом. А відтак зібрала команду фахівців у цій галузі, щоб відкрити курси нянь і гувернанток у Рівному.
– І чого збираєтеся там учити?
– У програмі курсу – позиція няні-гувернантки і система взаємопорозумінь у сім’ї, дитяча психологія і виховання, вікові фізіологічні особливості розвитку дитини. Крім того знайомитимемо слухачів з методиками раннього розвитку дитини, в тому числі з її здібностями. А ще проводитимемо тренінг «Влаштовуюсь на роботу».
До викладання залучені спеціалісти з освітньої і медичної сфер: вихователь, психолог, педіатр, юрист, а також досвідчені гувернантки. Програма складається з 6 модулів (35 уроків та відеоуроків) і тренінгів. Ми навчимо тому, як вибудовувати відносини з дітьми та їхніми батьками, як зацікавити дитину до гри та занять, як працювати з маніпуляціями та дитячими капризами. Наш авторський курс – трансформаційний тренінг. Отримані знання і вміння неабияк знадобляться кожній няні-гувернантці в роботі, а відтак і працюватимуть на її імідж.
– Отож ви вже фактично готові до старту?
– Так. За плечима процес підготовки. Залишилося владнати дрібні формальності. Підшукали приміщення, щоправда, тимчасове, бо хочеться таке, яке знаходиться в центрі міста. Аби воно було затишне і комфортне, що важливо для ефективного навчання. На завершальному етапі формування першої групи слухачів курсу. Взагалі плануємо набирати на навчання по 6-8 осіб, щоб було більше можливостей попрацювати індивідуально.
– А хто може записатися на курси Школи нянь-гувернанток?
– Та будь-хто, хто любить дітей, уміє з ними ладнати і хоче працювати у цій сфері. Це можуть бути студенти, які хотіли б підпрацьовувати у вільний від навчання час. Адже у Рівному чимало сімей, які шукають няню, котра, скажімо, водила б їхню дитину на якийсь творчий гурток чи у спортивну секцію. Буває, що молода сім’я хоче, наприклад, якісь із днів відвести на те, щоб сходити на концерт, у театр, ресторан тощо, а нема на кого залишити на кілька годин дитину. Курси Школи нянь-гувернанток можуть відвідувати й ті, хто має відповідну освіту та достатній життєвий досвід, але в силу певних обставин залишилися без роботи. А чому б не розпочати все з «чистого аркуша» і не спробувати себе в ролі няні-гувернантки? Знаєте, не хочу загадувати наперед, але, зважаючи на ситуацію на ринку праці, думаю, що послуги нянь-гувернанток лише набуватимуть популярності.
– Куди звертатися охочим?
– Допоки ми не відкрили офіційного офісу Школи нянь-гувернанток (це питання часу), тож усі, хто хоче пройти курси нянь, можуть телефонувати за номером 098 598 9864. Там же отримають відповіді на всі запитання, які їх цікавлять.
Розмову вів Василь ГЕРУС