Працівники «Рівнеоблводоканалу» по кілька разів на день виїжджають на виклики, щоб прочистити господарсько-побутову каналізацію.
Засоби особистої гігієни, губки для миття посуду, дитячі іграшки, поліетиленові пакети, залишки їжі, волосся і навіть скло – це те сміття, яке рівняни викидають у свої унітази. Його щодня кілограмами змушені діставати працівники водоканалу, щоб усунути засмічення.
Крім того чимала частина побутового сміття, яке по каналізаційній мережі потрапляє на очисні споруди Рівного, ускладнює їх роботу. Тому працівники підприємства змушені кожні три години чистити решітки від твердих побутових відходів, яких за добу збирають і вивозять від 80 до 120 кг.
Тож наступного разу перед тим, як «змити» щось подібне в каналізацію, подумайте спочатку про наслідки. Можливо, простіше викинути таке сміття у спеціально відведених для цього місцях і в подальшому не мати проблем із каналізацією.
Що не можна спускати в каналізацію:
- Залишки їжі: кістки від риби та м‘яса, залишки жиру, зіпсовані овочі та фрукти, огризки, кісточки від вишні та інших плодів, шкірку від кавунів та динь тощо.
- Засоби особистої гігієни, підгузки, гумові рукавички.
- Чайну та кавову заварку.
- Ганчірки, вату, мочалки, губки для миття посуду.
- Поліетиленові пакети, залишки від упаковки продуктів.
- Жувальні гумки, зубну нитку, пластир тощо.
- Використаний наповнювач від котячого туалету.
- Мертвих акваріумних рибок, пацюків, хом‘ячків, шерсть та волосся.
- Предмети з пластику, скла, металу.
- Будівельне сміття, пісок, сухі й розведені будівельні суміші та їх залишки, кістки, скло, металеві й дерев’яні предмети, а також легкозаймисті рідини, кислоти, масла.
читайте також:
- На Рівненщині виплатили борги за лікарняні
- У Рівному розробляють стратегію розвитку культури за грантові кошти