У рівненських аптеках тести на коронавірус є, але їх продають не всім

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Експрес-тести для швидкого визначення коронавірусної інфекції реалізує нині мережа «Рівнефармація». Щоправда придбати їх можуть лише медичні заклади. Громадянам їх не продають, – повідомила заступниця директора ТДВ «Рівнефармація» Ольга Садовник.

За її словами, таке рішення ухвалили в мережі, бо переконані, що не кожен пересічний громадянин без медичної освіти зможе правильно зробити тестування.

– Відпускаємо їх лише для лікувальних установ, – наголосила Ольга Садовник. – У таких закладах є кваліфікований персонал, що зможе правильно провести тестування й прокоментувати результат аналізу. Ми переконані, що тест має проводитися під контролем кваліфікованого медпрацівника. Можливий відпуск громадянам після звернення їхнього сімейного лікаря, однак поки таких випадків не було. Купували тест-системи лише лікувальні установи Рівного та області. Її вартість 500 грн.

Тести в мережі ще є.

Як раніше повідомляв міський голова Рівного Володимир Хомко, такі набори для швидких аналізів на коронавірус місто придбало за бюджетні гроші. У міських медичних установах громадян перевіряють безоплатно, коли є відповідні симптоми COVID-19.

Інструкція допускає використання експрес-тесту в домашніх умовах. За процедурою для такого тесту використовується венозна або капілярна кров. Її наносять на спеціальну касету, далі додається реактив – і одразу видно чи людина інфікована COVID-19, чи ні. Фармацевти переконані, що не кожен зможе правильно виконати цей аналіз, тож і результати можуть бути хибні.

Імуноферментний тест-набір (ІФА) виявляє наявність антитіл, що вироблені нашою імунною системою у відповідь на коронавірус, а не інші захворювання з подібними симптомами. Тест також дозволяє виявити осіб з безсимптомним перебігом захворювання на COVID-19. Таке тестування проводять не раніше 3-5 дня від початку проявлення симптомів.

Важливо, що при проведенні такого аналізу немає хибнопозитивних результатів за наявності антитіл до інших вірусів. Тобто перехресна реактивність відсутня і сплутати коронавірус з іншими вірусними інфекціями неможливо.

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: