fbpx

У Рівненській обласній прокуратурі пройшла робоча зустріч

Діліться інформацією з друзями:

Зменшення самовільних порубок лісу та припинення масового видобування бурштину – перші результати об’єднання зусиль.

Обговорити підсумки співпраці та визначити проблемні моменти – у Рівненській обласній прокуратурі пройшла робоча зустріч з актуальних питань у сфері охорони навколишнього природного середовища та організації взаємодії між правоохоронними, контролюючими, державними органами та громадськими організаціями.

За словами Андрія Рудницького, керівника обласної прокуратури, дотримання законності у сфері охорони навколишнього природного середовища є одним з найпріоритетніших напрямів діяльності органів прокуратури. І він сьогодні піднятий на якісно новий рівень шляхом створення Спеціалізованих екологічних прокуратур, які об’єднали повноваження щодо захисту інтересів держави у сфері екології як за допомогою кримінально-правових так і цивільно правових заходів впливу.

Такі зміни привітали і громадські активісти. Зокрема, як зазначив Борис Берташ, керівник Рівненської обласної організації Всеукраїнського товариства охорони природи, екологічні злочини, як і екологічне законодавство – доволі специфічні і потребують фахівців вузької спеціалізації. Тому діяльність Спеціалізованої екологічної прокуратури обов’язково матиме позитивний ефект у галузі охорони навколишнього середовища Рівненщини.

Загалом це не перша така робоча зустріч в стінах обласної прокуратури. І результатами скоординованої роботи стало припинення масового видобування бурштину в області, про що наголосив керівник ГУНП в Рівненській області Олексій Камишанський. А це, окрім екологічної має ще й неабияку економічну вигоду, адже інвестори зацікавлені працювати в прозорих умовах і в межах правового поля.

Спільними зусиллями вдалось також покращити ситуацію з відшкодуванням збитків, завданих незаконною порубкою дерев. Зокрема, прокуратура пред’явила цьогоріч 19 позовів на 959 тис. грн, з яких: 11 позовів на 427 тис. грн судами вже задоволено та 2 провадження на суму 139 тис. грн. закрито у зв’язку із добровільним відшкодуванням.

Також на попередній зустрічі керівниця Рівненського обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги Алла Прищепа піднімала питання неналежної роботи органів місцевого самоврядування щодо визначення меж об’єктів та територій природно-заповідного фонду, що створює передумови для зловживань. В результаті прокурорами вже заявлено 4 позовні заяви про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання органів місцевого самоврядування забезпечити проведення робіт із винесення меж об’єктів природно заповідного фонду.

Натомість всі учасники зустрічі зійшлись на тому, що найбільше проблем сьогодні виникає у співпраці з територіальними громадами. І це стосується як покривання ними незаконних пилорам та бочок для випалювання вугілля – так і відсутності розуміння у питаннях заліснення територій та інших проблем охорони навколишнього природного середовища.

Тому далі домовились налагоджувати тісну не лише між собою, а й з залученням територіальних громад, інших громадських організацій, які опікуються екологічними питаннями, а також небайдужих громадян.

Рівненська обласна прокуратура