fbpx
Храм Святового Миколая в Пирогово

У Пирогові почав діяти перший в Україні гарнізонний храм ЗСУ

Діліться інформацією з друзями:

У Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогово в стародавньому козацькому храмі Святого Миколая провели урочисте богослужіння. Дерев’яний храм XVIII століття відтепер вважається першим гарнізонним храмом Православної церкви України.

Богослужіння відбулося на свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України, 1 жовтня 2023 року.

Про це повідомляє РБК-Україна.

На урочистому богослужінні.

На свято Покрови Пресвятої Богородиці до храму прибуло чимало військових капеланів ЗСУ. Їх привітав особисто командувач об’єднаних сил Сергій Наєв.

На урочистому богослужінні.

“Разом із Православною церквою України ми виконуємо завдання щодо мотивації, в тому числі й духовної мотивації наших захисників і захисниць. Тому що віра в Бога, яка є у серці кожного українця, має бути завжди із кожним, де б хто не знаходився”, — наголосив він.

Під час богослужіння лунали молитовні прохання за захисників України, за український народ, за якнайшвидше звільнення країни від нашестя чужинців.

На урочистому богослужінні.

«Щоденно ми підносимо молитви за успіх справ наших військових, за наближення перемоги над кремлівською тиранією та за тривалий справедливий мир. Ми просимо допомоги для наших новітніх героїв, просимо зцілення для поранених, визволення з неволі полонених. Ми з вічною вдячністю вшановуємо тих, хто віддав життя за Україну», — сказав голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко) під час богослужіння.

Дерев’яний козацький храм Святого Миколая він був зведений у XVIII столітті у селі Городище Менської міської громади Чернігівської області. На одній зі стін храму навіть вдалось знайти дату його заснування — 1763 рік. Дерев’яний козацький храм Святого Миколая — одна із найцінніших святинь козацької доби українського дерев’яного бароко.

Двері храму відкриті для всіх, хто завітає на територію Національного музею народної архітектури та побуту України.

На урочистому богослужінні.

Фото: із сайту Православної Церкви України.

Читайте також: Три українські порти в Чорному порі відновили прийняття кораблів для експорту зерна