Доля пам’ятника буде вирішуватися після війни й може стати частиною експозиції, присвяченої українському національно-визвольному рухові.
Про факт демонтажу повідомила пресслужба Харківської міської ради у телеграм-каналі.
“Його подальша доля – чи буде він зберігатися у музеї, чи йому знайдеться інше місце у культурному та історичному просторі Харкова – вирішуватимуть харків’яни після Перемоги України. Цей пам’ятник, а, можливо й інші, мають бути збережені, а їхню подальшу долю демократичним шляхом, але вже у мирний час, вирішуватимуть саме харків’яни” — йдеться у повідомленні.
Харків є одним з міст України, які найбільше постраждали від рашистської зброї та агресії. У міській раді розуміють почуття тих харків’ян, які не бажають бачити у своєму місті російські топоніми та поділяють їхнє бажання переосмислити культурне та історичне середовище міста. Як один з варіантів такого переосмислення – погруддя Пушкіна може стати частиною експозиції, присвяченій українському національно-визвольному руху, адже понад сто років тому, ще перед революцією 1917 року, його збиралися знести активісти цього руху.
“Але в який спосіб це питання буде розв’язане – вирішуватимуть саме харків’яни після Перемоги України”.