Пам’ятна монета “Кохання”, присвячена таємничій симфонії емоцій, яка розквітає в серцях людей. Дивовижному почуттю, яке протягом століть надихало поетів, художників, музикантів та мрійників.
Пам’ятна монета “Кохання” виготовлена з нейзильберу та має номінал 5 гривень.
Її дизайн створила група художників – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
На аверсі розміщено стилізовану троянду у вигляді серця. Її пелюстки – це слова “кохання”, написані найпоширенішими мовами світу. Це додатково підкреслює універсальність та безмежність цього почуття, яке не знає ані кордонів, ані мовних бар’єрів.


На реверсі монети зображено серце, від якого рівномірно розходяться хвилі. Така композиція символізує всеосяжність кохання, вібрації якого сягають найпотаємніших глибин душі.
З 14 лютого 2024 року монети продаватимуться в інтернет-магазині НБУ. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 25 тисяч таких пам’ятних монет, із них у перший день продажу будуть доступні 15 тисяч.
Тираж монети – до 50 000 штук.
Також у квітні цього року буде введена в обіг пам’ятна монета “Кохання” зі срібла номіналом 10 гривень.
Джерело: Нацбанк України
Читайте також: 10 тис. тонн макаронів виготовила фабрика на Рівненщині минулого року
Редактор сайту «Сім днів» і журналіст стрічки новин. Працює з оперативною інформацією, готує новини та долучається до створення авторських матеріалів для сайту.
Має значний досвід роботи у медіа. Протягом 1991–2009 років був технічним редактором газети “America” (Філадельфія, США), де відповідав за дизайн і верстку, підготовку графічних матеріалів, фоторепортажів та готового макету видання.
Володіння англійською мовою використовує для перекладу матеріалів, підготовлених у межах грантових проєктів, які редакція публікує на окремому піддомені для іноземних читачів.
