Тисяча гривень допомоги від держави надходитиме на карту «Національного кешбеку». Перший заступник міністра економіки розповів як отримати гроші.
- ▪️Гроші можна буде витратити лише з грудня по лютий;
- ▪️Виплату можна оформити на себе та дітей;
- ▪️Кошти можна буде витратити для оплати українських товарів і послуг або задонатити на ЗСУ.
Про це Олексі Соболеві повідомив у прямому ефірі телемарафону.
“Це одна тисяча гривень на людину, незалежно від віку й соціального статусу, використати можна протягом зими – грудень, січень, лютий. Гроші надходитимуть на картку програми “Національний кешбек”, тобто потрібно її відкрити. Це віртуальна картка, її можна відкрити через “Дію”, вже підключені банки, розповів Соболев.
Ці кошти можна буде витратити на оплату комунальних послуг, ліки, транспорт, мобільний зв’язок, купівлю українських книг, інші різноманітні послуги. Це додатково підтримає український мікро- та середній бізнес. Є визначене коло, куди їх можна спрямувати. Але також їх можна задонатити на ЗСУ.”
Заступник міністра уточнив, що ці кошти буде переспрямовано з тих програм Мінекономіки та інших міністерств, в яких виділені кошти на цей рік не встигають освоїти до кінця року. Також він зазначив, що ці кошти уряд точно не зміг би спрямувати на армію, адже вони виділені донорами в бюджет, і там є умова, що їх не можна пускати на військові видатки.
Щодо можливості перерахування грошей окремими людьми на ЗСУ, Соболев зазначив, що на такі дії не розповсюджується заборона партнерів щодо спрямування коштів на військові потреби.
“Коли ми перераховуємо гроші людини, це вже стають гроші українця. Якщо він так забажає, він може перерахувати їх як напряму на ЗСУ, в якусь бригаду, так і волонтерам”, – пояснив він.
Тисяча гривень допомоги від держави, за словами заступник міністра може бути також оформлена на дітей.
Читайте також: 15 людей з інвалідністю отримуватимуть стипендію з обласного бюджету Рівненщини
- Молока в пляшках по 850 мл не буде: ціну будуть вказувати за літр та кілограмУ Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, який вводить в Україні європейські норми продажу продуктів. Ціна буде вказуватися за кілограм, літр та метр.