fbpx

Цікаві факти про спекотну погоду

Діліться інформацією з друзями:

Спекотна погода не комфортна для більшості мешканців планети, а для тварин і того гірше.

Пропонуємо кілька цікавих фактів про спеку.

Вчені з’ясували, що людський організм у сухому повітрі здатний витримати температуру +71 С протягом 1 години, +82 С – 49 хвилин, +93 С – 33 хвилини, а +104 С – 26 хвилин. Довести ситуацію до повного екстриму експериментатори не наважилися, тому теоретично припустили, що гранична температура, при якій ми в змозі дихати, – приблизно +116 за Цельсієм. Проте є факти, які доводять, що це не межа. В Бельгії у 1958 році був зареєстрований випадок, коли людина кілька хвилин перебувала у термокамері при +200 градусів за Цельсієм!

А ось переносити високу температуру у водному середовищі значно складніше: рекорд належить чоловікові, який з головою поринав в казан з водою, що був нагрітий «всього лише» до +70 С.

Нормальна температура людини – 36,6 С. При її збільшенні всього на 2 С виникають порушення в роботі організму, а підвищення на 4-5 вже несумісно з життям – починається руйнування клітинних структур. Організм охолоджує тіло двома способами: за рахунок посиленого дихання та потовиділення. З кожним літром поту з шкіри «відлітає» приблизно 540 кілокалорій.

При температурі навколишнього середовища +37 … +39 С організм випаровує близько 300 мілілітрів поту за годину, а коли перевалює за +40 – 1-2 літра. Тому лікарі і радять пити багато води влітку.

Багато тварин взагалі не мають потових залоз. Тільки за рахунок дихання охолоджуються птахи, і майже так само – кішки та собаки, невелика кількість потових залоз у яких є лише на подушечках лап.

Кожен градус вище +26 знижує працездатність людини приблизно на 10%. Висока температура для організму – стрес, йому важко трудитися як фізично, так і інтелектуально, зосереджуватися, обробляти інформацію.

Лікарі не рекомендують працювати у спеку 8 годин підряд.

Найспекотніше місце на Землі в Каліфорнії, на пустельній ділянці під назвою «Долина смерті», де в тіні буває +57 С вище нуля.