fbpx
крок

Центр «Крок» у Рівному: комплексний підхід, професіоналізм і сучасні методи

Діліться інформацією з друзями:

Рівненський міський центр комплексної реабілітації «Крок» є інструментом не лише соціального захисту, а й механізмом максимальної інтеграції осіб з інвалідністю в соціум. Рівень цивілізованості будь-якої держави визначається ставленням до найменш захищених та найбільш вразливих її громадян, які потребують соціального захисту. Насамперед до осіб з інвалідністю.

На цей час на обліку в Центрі «Крок» перебуває 2177 осіб. З них 274 дитини з інвалідністю. Серед осіб, котрі проходять реабілітацію у Центрі «Крок», є внутрішньо переміщені особи, в тому числі й діти, а також Захисники України (як з інвалідністю так і без неї), які проходять реабілітацію після поранень, наслідком яких стало порушення функцій опори та руху.

Упродовж 2023 року в Центрі «Крок» пройшли реабілітацію 1186 осіб, в тому числі 161 дитина, було проведено 12359 консультацій лікарями та надано 93732 послуги.

Чинні відділення у Центрі «Крок»

У Центрі «Крок» функціонують такі відділення:

  • – медичної реабілітації (травматологічно-ортопедичного профілю);
  • – медичної реабілітації (неврологічного профілю);
  • – фізично-медичної реабілітації;
  • – ранньої соціальної реабілітації дітей;
  • – соціальної реабілітації.

Цільовою спрямованістю нашого реабілітаційного центру є відновлення втрачених рухових функцій, підтримка здоров’я та покращення самопочуття осіб з інвалідністю шляхом здійснення комплексу реабілітаційних заходів.

Серед видів реабілітації зазвичай виділяють кілька великих груп: медичну, фізичну, соціальну, психологічну. Медична та фізична реабілітація складається з комплексу заходів, спрямованих на максимально можливе відновлення здоров’я людини після перенесеного захворювання, оперативного втручання, на компенсацію порушених чи повністю втрачених функцій організму. Соціальна та психологічна реабілітація передбачає комплекс заходів, спрямованих на створення і забезпечення умов для інтеграції людини в суспільство, відновлення її соціального статусу, здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової діяльності.

У центрі “Крок” проводять реабілітацію військових

Із початком повномасштабного вторгнення спеціалісти Центру «Крок» стали приділяти значну увагу реабілітації постраждалих від воєнної агресії. Такий тип реабілітації має різні аспекти: соціальні, медичні, психологічні. Як свідчать дослідження та історичні факти, рани війни, якщо їх не лікувати, не загоюються самі по собі, а нерідко проявляються і в наступних поколіннях. Сучасність поставила перед Центром «Крок» нові завдання: підтримувати та повертати до повноцінного життя різні верстви населення, які постраждали внаслідок воєнних дій.

Специфіка соціально-психологічної реабілітації полягає в її спрямованості на активізацію життєтворення особистості, яка постраждала внаслідок травмування. Реабілітація сприяє відновленню бажання особистісних змін, здатності до побудови планів майбутнього життя та втілення цих проєктів у різних сферах життєдіяльності. Центр «Крок» активно розвиває згаданий напрям реабілітації у своїх стінах. Психологи, соціальний педагог, соціальний працівник та інші спеціалісти, які працюють у напрямі соціально-психологічної реабілітації, активно доповнюють свої знання регулярним навчанням, тренінгами, практичними заняттями від українських та міжнародних експертів, постійно вдосконалюють практичні навички з метою мати можливість максимально допомогти своїм підопічним. Крім того, беруть активну участь в обговоренні перспектив розвитку цього напряму в Україні. Для прикладу, нещодавно взяли участь у форумі «Психосоціальна підтримка України», де брали участь представники національного, регіонального та місцевого рівнів державної влади, місцевого самоврядування, організацій, закладів і установ медичної та соціальної сфери Рівненської області, а також експертного середовища та міжнародних організацій.

Відділення ранньої соціальної реабілітації дітей

Окрім чотирьох відділень, діяльність яких спрямована на допомогу дорослим, у Центрі «Крок» функціонує відділення ранньої соціальної реабілітації дітей. Метою роботи згаданого відділення є виховання особистості дитини з інвалідністю та розвитку тієї сукупності її якостей (життєвої компетенції, комунікаційних навичок, знань, умінь та навичок тощо), які зможуть найефективнішими шляхами привести до повної інтеграції дитини у суспільство.

Через численні загрози сьогодення, пов’язані з воєнним часом, руйнування соціальної інфраструктури, нервовий стан батьків, зміну місця перебування діти втрачають навички самообслуговування та комунікації і мають ознаки тривожних станів. Але головне – вони переривають заняття з реабілітації, які є надважливими для їхнього здоров’я та хорошого самопочуття.

Центр «Крок» налагодив психологічну підтримку та реабілітацію дітей з інвалідністю. Батьки вкладають неймовірно багато зусиль у лікування і розвиток дітей з інвалідністю. Щоб не опустити руки, батьки потребують нашої підтримки. Ми активно працюємо, щоб надати таким діткам своєчасну допомогу у відновленні психічного та фізичного розвитку.

Соціальна допомога

Окрім комплексної реабілітації, Центр «Крок» надає допомогу і наступним чином. Протягом 9 місяців 2023 року було безоплатно забезпечено:

  • – медикаментами, придбаними за рахунок бюджетних коштів, 627 осіб;
  • – засобами пересування, гігієни, перев’язувальними засобами, промисловими товарами та ін., отриманими по лінії гуманітарної допомоги – 742 особи;
  • – до кінця 2023 року заплановано забезпечити 974 особи продуктовими пакетами.

Директор Центру «Крок» Олександр Гомон зазначає: «Принципами роботи Центру «Крок» є комплексний підхід, професіоналізм, сучасні методи та мультидисциплінарний підхід. Ми надаємо можливість людям з інвалідністю та постраждалим внаслідок воєнних дій максимально розвинути їхні здібності, набути фізичних, побутових і соціальних навичок для повноцінної інтеграції у життя суспільства. Місією Центру «Крок» є створення всіх умов для відновлення, адаптації, інтеграції у суспільство.

(З усіма питаннями можна звертатися за телефоном +380674754750 або за адресою: м. Рівне, вул. В. Чорновола, 40).

Лілія Андріюк, завідувачка відділення соціальної реабілітації, психолог

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію

  • Впевнена перемога: БК «Рівне» обіграла «Інваспорт» у другому матчі туру
    У другому матчі рівненського туру вищої баскетбольної ліги України рівненська команда БК «Рівне»-ОШВСМ-ОСДЮСШОР  зустрічалася з дніпровським «Інваспорт». Наші гості – практично збірна України серед спортсменів з порушеннями слуху. Рівнянкам довелося добряче докласти зусиль для перемоги,  тим паче що через ушкодження не…