Однак рівняни платитимуть за теплі батареї менше, щоправда, лише у тому випадку, якщо міська влада знайде кошти на компенсацію різниці в тарифах на тепло. Хоча ці кошти все одно з кишені містян, а це приблизно майже 300 млн грн.
Саме такий висновок можна зробити після пресконференція щодо затвердження тарифів з теплопостачання на майбутній сезон, яку проводило керівництво «Рівнетеплоенерго».
І хоча, як запевнив директор ТОВ “Рівнетеплоенерго” Олександр Ющук, Рівне технічно готове до початку опалювального сезону, проте ще досі залишається відкритим затвердження тарифів на теплопостачання.
Під час підготовки до опалювального сезону підприємство зіткнулося з проблемою зношеності системи теплопостачання. За словами Олександра Ющука, мова йде про зношеність на понад 60% теплових мереж, а також морально та технічно застаріле генеруюче обладнання.
Катерини Миненок, перша заступниця директора ТОВ «Рівнетеплоенерго» наголосила, що досі діяв тариф на теплопостачання, затверджений ще у 2019 році.
Вочевидь, цієї зими рівнянам все ж доведеться платити більше за тепло у домівках.
Однак остаточна ціна на опалення станом на сьогодні, 4 жовтня, за 10 днів до початку опалювального сезону, невідома. Попередньо йдеться про 3290,99 грн за гігакалорію для населення, 5750,44 грн – для бюджетних установ, 6461,57 грн – для релігійних та 6649,06 грн – для інших споживачів.
Також в «Рівнетеплоенерго» наголошують, що Уряд готовий компенсувати тепловим підприємствам різницю у тарифах за минулі роки. А це приблизно 330 мільйонів гривень для Рівнетеплоенерго, яку підприємство закладало в тариф на цей опалювальний сезон. Тому замість тарифу для населення у 3790,34 грн, який був поданий в проєкті в серпні місяці, з’явилася 28 вересня нова цифра – 3290,99 грн.
А от щоб цей тариф для населення став ще менший і був на рівні минулорічного, про що нас запевняють і Президент, і Прем’єр Міністр, кажучи, що вартість опалення не буде підніматися цього опалювального сезону, пропонується перекласти відшкодування різниці на місцеві бюджети. А це біля 300 мільйонів гривень.
До речі, бюджет розвитку Рівного складає приблизно 270 млн грн. Тобто, не бачити нам ні нових доріг, ні нових дитячих садочків та інших речей, які будуються за рахунок саме бюджету розвитку.
Наразі управління економіки розглядає документи, які обгрунтовують розрахований теплопостачальником тариф. І лише після цього Рівненський міськвиконком прийме рішення щодо затвердження тарифу на опалення. Тож чекаємо засідання міськвиконкому, а отож і скільки саме будуть платити рівняни за опалення.