fbpx

Там де керують жінки, слово чоловіка нічого не вартує

Діліться інформацією з друзями:

Склався стереотип, що чоловік – це годувальник і глава сім’ї. Його слова і вчинки мають велику вагу. Але, є місця на нашій планеті, де всім керують жінки, а слово чоловіка нічого не вартує.

Їх життя стає просто нестерпним.

Калаші в Пакистані

Існує гіпотеза, що народність Калаші – це нащадки воїнів Олександра Македонського. Колись вони розселилися в долині Утопія і змішали кров свого народу з місцевими жінками. Зараз їх чисельність приблизно три тисячі чоловік. І хоча предки цих людей відважні воїни, калаші залишаються мирним і неконфліктний народом. У них немає злочинності. Для створення сім’ї жінка обирає супутника. Якщо їй – як главі сім’ї чимось не сподобався чоловік, то його можна легко вигнати і обрати іншого. Чоловік не має ніяких прав заперечувати.

Плем’я Мосуо в Китаї

Мосуо влаштувалися на території кількох провінцій, що межують з Тибетом. Жінки цього племені володіють настільки широкою владою, що вони не створюють сімей взагалі. Жінка може запросити вподобаного їй чоловіка, який не має права відмовлятися. Діти, що з’явилися від такого «шлюбу», живуть у родичів по лінії матері.



Культурні традиції Мегхалая

Мегхалай – штат в Індії, де проживає одноіменний народ. У штаті існує проблема безправ’я чоловіків. У будь-якій сфері життя жінка має беззаперечну владою. Жінки перебувають не тільки на чолі правосуддя племені, але і ведуть всі сімейні справи – витрати грошей, нарікання дітей іменами і присвоєння їм прізвища на свій розсуд. Але, чоловіки Мегхалая роблять все можливе, щоб протистояти жіночому всевладдю. Вони навіть змогли створити чоловічі організації по захисту своїх прав.Такий собі феминизм, але навпаки.

Матріархат Мінангкабау

Всім відомо становище жінки в ісламі, за яким вона повинна в усьому слідувати своєму чоловікові. Індонезія є ісламською країною. Однак в племені Мінангкабау керують жінки. За місцевими традиціями, хлопчики з семи років повинні вчитися в релігійній школі. Закінчивши навчальний заклад, вони їдуть з рідних місць і повинні повернутись  після набуття життєвого досвіду. За цей час вони мають заробити кошти для створення сім’ї. Під час відсутності чоловіків, жінки самі ведуть всі поточні справи.

Гімалаї

На території північної Індії, Непалу і Бутану існують селища, в яких жінка може взяти в чоловіки відразу декількох чоловіків. Але традиції цивілізованих країн поступово поширюються і на ці провінції, тому все менше залишається поселень, в яких є чоловічі гареми.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»