fbpx
Тактильну карту королівського шляху з аудіосупроводом розробляють на Рівненщині

Тактильну карту королівського шляху з аудіосупроводом розробляють на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

В Рівненській області створили першу частину мандрівної карти для незрячих. Вона є візуалізацією знаменитого європейського шляху Via Regia.

Це найстаріший та найдовший сухопутний зв’язок між Східною і Західною Європою. Його також називають Королівським, бо свого часу шлях перебував під особливим захистом монархів. Він існує вже понад 2000 років та поєднує європейські держави, серед яких і Україна.

Новостворену карту можна прочитати на дотик. Наразі фахівці працюють над її озвучуванням.

Ця продукція виготовляється у рамках проєкту «Via Regia на дотик», який реалізує ГО «Регіональний центр розвитку «Тріада» у партнерстві з ВП ВГО «Генерація успішної дії» у Рівненській області за підтримки Українського культурного фонду.

На карті відображено країни, через які проходить шлях Via Regia. Починається він в Іспанії – у місті Сантьяго-де-Компостела, а закінчується на даній карті в Києві. На карті і тактильно, і кольором позначено сам шлях, кордони країн, їх столиці та міста, через які проходить Via Regia.

Неяскраві кольори були вибрані навмисно, оскільки вони добре сприймаються людьми з порушенням зору, а також тими, хто має ментальні порушення.

Підписи на карті продубльовані шрифтом Брайля. Крім того, тактильними є і звичайні букви. Такий універсальний дизайн карти цілком виправданий, пояснюють експерти. Адже, наприклад, багато військових, які втратили зір внаслідок бойових дій, шрифтом Брайля не володіють, а ось звичайні букви прочитають і на дотик.

Тим часом команда проєкту працює над другою частиною мандрівної карти для незрячих. На ній буде деталізовано українську ділянку шляху Via Regia. Також можна буде «роздивитися» на дотик найцікавіші історичні об’єкти – середньовічні фортеці, палаци, колишні маєтки вельмож, сучасні музеї.

Карта супроводжуватиметься аудіогідом із тифлокоментарями. Додатками до карти стануть тактильні атласи з деталізованим і збільшеним зображенням історичних об’єктів.

Уся ця продукція буде передана в музеї Волинської, Рівненської та Житомирської областей. На Рівненщині – це обласний краєзнавчий музей, Державний історико-культурний заповідник міста Дубно, Державний історико-культурний заповідник міста Острог».

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: Рекордну кількість учасників зібрав у Рівному забіг “Біжу за Героїв” (ФОТО)