fbpx

Своє 4-річчя відзначив “Ветеранський простір” у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

10 червня чотири роки тому розпочав свою діяльність КЗ “Ветеранський простір” Рівненської обласної ради. “Ветеранський простір” – це команда, яка займається підтримкою ветеранів і ветеранок, учасників та учасниць бойових дій в Рівненській області, їхніх рідних, родин полеглих та безвісти зниклих.

За період своєї діяльності КЗ “Ветеранський простір” РОР допоміг багатьом сім’ям ветеранів та родинам загиблих, померлих, реалізував десятки проєктів, навчань, познайомив та поріднив багато чудових людей.

Основними завданнями закладу є надання інформаційної, методичної та консультативної допомоги, сприяти доступності до якісних соціальних послуг, послуг в сфері освіти, оздоровлення, медичного забезпечення вищевказаній категорії осіб, забезпечення реалізації прав ветеранів та інше.

Першими проєктами для допомоги ветеранам стали:

  • “Плече побратима” – робота з ветеранами, які вступили в конфлікт з законом;
  • “Соціальне менеджерство в громадах Рівненщини”;
  • “Асоціація капеланів” – об’єднання представників різних конфесій, які допомагають ветеранам, членам родин, родинам загиблих, зниклих безвісти, тим, хто перебуває у полоні та діючим військовим.

В перші дні повномасштабного вторгнення росії на територію України Ветеранський простір став одним з ініціаторів створення Рівненського обласного волонтерського штабу.

За період роботи Рівненського обласного волонтерського штабу (з 26.02.2022 р. по 10 червня 2024 р.):

  • здійснено 55940 видач гуманітарної допомоги, завдяки чому допомогу змогли отримати більше 164471 людини (військові частини, окремі бригади, полки, батальйони, роти, індивідуально військовослужбовці, родини загиблих та зниклих безвісти українських військових, вимушено переміщені особи, які проживають на Рівненщині).
  • 540 вантажів було спрямовано до населених пунктів Херсонської, Донецької, Луганської, Харківської, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Чернігівської, Житомирської областей, де найбільше потребували допомоги наші військові;
  • виготовлено 9930 окопних свічок, що зігрівали наших Захисників України на передовій;
  • сплетено та відправлено нашим Захисникам 970 маскувальних сіток;
  • надано інформаційну, консультаційну, психологічну допомогу людям, які постраждали внаслідок війни та зверталися до нашого волонтерського штабу та комунального закладу;
  • проведено безліч різних заходів, майстер-класів, благодійних ярмарків.
  • завдяки співпраці з некомерційною неурядовою організацією World Central Kitchen, яка забезпечує харчуванням постраждалих після стихійних лих, було надано допомогу продуктовими пакетами 15100 родинам ВПО.

Під час повномасштабного вторгнення Ветеранський простір реалізував проєкти, спрямовані на згуртування, підтримку, допомогу, навчання:

  • «Згуртування Рівненської громади навколо спільних дій з підтримки ветеранів на сході України та членів їх сімей», який реалізовувався в рамках всеукраїнського проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансувався Європейським Союзом та впроваджувався Міжнародною організацією з міграції IOM Ukraine;
  • «Рівненщина – разом переможемо», який реалізовувався в межах проєкту Громадськість за демократизацію, який виконував Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу;
  • «Допомога поруч», який реалізовувався в рамках суб-гранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізовувався БО “Мережа 100 відсотків життя Рівне“;
  • «Ветеран і закон: нові виклики», який реалізовувався в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України» за підтримки Європейського союзу та Міжнародний фонд “Відродження”;
  • «Ми допоможемо», який реалізовувався в рамках суб-гранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізовувався БО “Мережа 100 відсотків життя Рівне”.

У Ветеранському просторі реалізували сертифікатну програму «Соціальне менеджерство у середовищі ветеранів» для фахівців територіальних громад, на яких покладено обов’язки соціальних менеджерів, яку організували спільно з Національним університетом «Острозька академія».

Сертифікатна програма передбачала 17 занять, які були присвячені психологічним, світоглядним, юридичним, практичним аспектам формування стресостійкості та розвитку громад.

У Ветеранському просторі навчають випускників Рівненської академії патрульної поліції, як спілкуватись із військовими, ветеранами або ж людьми, які по-різному травмовані війною.

Наразі реалізується проєкт «Ветеран і закон: нові виклики ll» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Джерело: КЗ “Ветеранський простір” РОР

Читайте також: 91-річний зв’язковий УПА передав дрон для наших військових