fbpx

Свято Мануфактури для рівнян стане сімейним

Діліться інформацією з друзями:

Побутує думка: хто не вміє відпочивати, той не вміє й працювати. Таку точку зору поділяє й співвласник Рівненської фабрики нетканих матеріалів Богдан ГАПЯК, який став ініціатором започаткованого в Рівному три роки тому Свята мануфактури. Щоправда, не приховує, що в його задумі закладений значно більший зміст, аніж просто влаштування народного гуляння.

– Масові дозвіллєві дійства не є чимось незвичним чи новим, – аргументує свою ідею Богдан Володимирович. – Скажімо, в Рівному вже не один рік відзначають День вулиці Поштової. Традиційними стали Свята вулиць Коперника та Петра Могили, які організовує директор Рівненського пивзаводу Мар’ян Года. А от на Північному, де проживає понад 40 тисяч рівнян, донедавна не було подібних заходів. Отож і спало на думку: а чому б не запровадити своє свято, яке стало б своєрідною віддушиною мешканців нашого мікрорайону? Так і зародилося Свято мануфактури.

– Чому не назвали його, для прикладу, Днем вулиці Фабричної, на якій, власне, відбувається святкування?

– Спершу й справді був задум започаткувати Свято вулиці Фабричної. Але ця назва не розкривала б усієї суті ідеї. Поясню чому. Повірте, я абсолютно не ностальгую за радянськими часами, але там не все тільки погане було. Існували, скажімо, традиції відзначати професійні свята. Підприємства, принаймні великі, як-от Рівнеазот чи «нетканка», влаштовували колективні гуляння, організовували різні культурно-розважальні заходи. Останнім часом усе це дещо змазалося, люди позакривалися в собі. Особливо зараз, коли розгулявся коронавірус. Фактично зникли масові заходи. А відтак зменшилася платформа для комунікації, живого спілкування, спільного відпочинку. Ми торік через пандемію не змогли навіть 50-річчя Рівненської фабрики нетканих матеріалів відзначити, як хотіли. Що вже казати про професійне свято – День працівників легкої промисловості?

Зрештою, справа не в тому, як назвати захід: День вулиці Фабричної, чи Свято мануфактури. Важливіше те, що ми всі насправді дуже втомлені. Працівники «нетканки» – не виняток. Отож, потребують заряду якимись позитивними емоціями. До того ж, на моє глибоке переконання, життя не зводиться лише до того, аби тільки ходити на роботу, зароб­ляти кошти, щоб одягнутися й поїсти. А ще, при нагоді, з’їздити раз у рік на море. Це неправильно! Ми повинні і працювати, і вміти відпочивати.

– Отож, ви вирішили відродити традицію колективних гулянь з нагоди професійного свята?

– Не тільки. Свято Мануфактури – це ще й свого роду промоакція «нетканки». Адже не секрет, що в Рівному, як і в Україні в цілому, існує великий кадровий голод на робітничі професії. Тому одне із завдань започаткованого заходу – показати, що в Рівному є таке підприємство, яке, не зважаючи на економічні кризи і негаразди, стабільно й доволі успішно працює. Відтак спонукати молодь до роздумів: чи обов’язково вчитися, скажімо, на економіста, менеджера чи юриста, щоб потім стояти на ринку і торгувати, або поїхати на заробітки за кордон. «Нетканка» – живий приклад того, що працювати і заробляти достатньо для прожиття можна вдома, у Рівному, не їхати за тридев’ять земель від рідних і близьких. Врешті-решт, ми повинні дбати про розвиток своєї країни, пишатися нею. Як, для прикладу, наші спортсмени, які стоять на п’єдесталі, не в силі стримати сльози під звуки гімну України. В якій державі ми будемо жити, залежить від нас. Від того, як ми ставимося до роботи, до своїх працівників. Що робимо для рідного міста, як облаштовуємо свої будинки і двори; як бережемо те, що маємо.

Є ще один, не менш важливий привід для проведення Свята мануфактури. Фабрична – вулиця, де не тільки фабрика нетканих матеріалів розташована, а й живуть рівняни. Отож Свято мануфактури в задумі – спільне. Я б навіть сказав – велике сімейне свято. А з огляду на те, що на ньому збираються мешканці з усіх навколишніх вулиць, воно вже стало наймасовішим культурно-дозвіллєвим заходом мікрорайону Північний. Особливо приємно, що батьки приходять з маленькими дітками, в пам’яті яких, без сумніву, назавжди відкладуться спогади про атмосферу свята, атракціони, навіть той же фонтанчик, де плавають рибки.

– Щоразу до події ви готуєте якийсь подарунок. То, було, вулицю відремонтували, то комплексний спортивний майданчик звели, то зону відпочинку облаштували. Що буде цього разу?

– Насамперед, оновили фасад фабрики, щоб він мав привабливий вигляд. Висадили соснову алею. Це те, що всім видно. А ще відремонтували і зробили шикарну роздягальню для працівників: поставили нову сантехніку, замінили труби, облаштували підвісні стелі, закупили шафки, повісили жалюзі. Залишилося постелити нову підлогу – і будуть побутові приміщення за європейським стандартом. Можливо, це не бозна що. Та люди дякують, бо відчувають турботу. Крім того, збудували гараж для великогабаритних автомобілів, створивши водіям належні умови для обслуговування автомобілів перед поїздкою. Тобто не стоїмо на місці – розвиваємо виробництво, в силу можливості підвищуємо нашим працівникам зарплати, піклуємося про їхній побут.

– У програмі святкування сталися якісь зміни?

– Не відкриватиму всі карти, лише трохи підніму завісу. Як я вже казав, одне із завдань Свята мануфактури – промоакція підприємства. Бо якщо всі знають, що в Рівному є Фабрика нетканих матеріалів, то мало хто відає, що на ній виготовляється. Тому хочемо прокрутити на великому телеекрані відеоролик про «нетканку», влаштувати невелику виставку нашої продукції та виробників хенд-мейду.

Нудьгувати, повірте, не доведеться нікому, бо для кожного знайдеться дозвілля до душі. Будуть концерт, конкурси, вікторини, дитячі атракціони, анімація, вулична торгівля і фуд-зона. Отож, запрошую всіх охочих 8 серпня на вулицю Фабричну, де поблизу Фабрики нетканих матеріалів з 12-ої до 21-ої години відбуватиметься Свято мануфактури. Приходьте, буде цікаво і весело.

Розмову вів Василь ГЕРУС