fbpx
Страхування майна

Страхування майна: що потрібно знати тим, хто залишає квартиру без нагляду

Діліться інформацією з друзями:

Страхування майна потрібно тим, хто залишає квартиру без нагляду на довгий час.

Страхування майна потрібно більшості людей, які планують подорожі по країні чи їдуть за кордон із найрізноманітніших причин. Не всі  задумуються про безпеку власного майна. При цьому на всяк випадок оформляють туристичну страховку. А подумайте, чи не можуть на ваше майно, що залишиться вдома, посягати зловмисники? Поговоримо сьогодні про захист майна. Детальну інформацію надають спеціалісти страхової компанії ВУСО.

Чому страхування майна актуальне

Перед тим як ви відправляєтесь у подорож, у тому числі не дуже тривалу, і у вашому домі ніхто не залишається, навіть двері, замкнені на 5 замків, не врятують, якщо зловмисники захочуть щось вкрасти. Звісно, вивезти на час відсутності побутову техніку, меблі чи інші цінні речі до родичів чи друзів – це нереально.

Крім крадіжки, може трапитися й інша надзвичайна ситуація. Наприклад, сусіди зверху затоплять, у будинку виникне пожежа з вини сторонніх людей та ін. Передбачити всі такі випадки неможливо, тому краще убезпечити себе від додаткових витрат.

Що потрібно знати про страхування майна

Нерухомість – об’єкт страхування, який має свої особливості. Проводиться досить масштабна оцінка будівлі/приміщення, у тому числі перевіряється стан комунікацій, даху, навіть оздоблення. Все це робиться для того, щоб закласти у вартість поліса всі можливі ризики, пов’язані з протекцією конкретного об’єкта нерухомості.

Самому власнику житла під час підписання договору страхування потрібно дуже уважно перечитати умови. Особливо варто врахувати, чи всі групи майна підпадають під захист поліса.

Крім самої будівлі, треба застрахувати також і його наповнення, у тому числі:

  • меблі;
  • обладнання;
  • оргтехніку;
  • антикварні речі;
  • прикраси та ін.

Щоб у майбутньому не виникало претензій до страхової компанії, необхідно скласти детальний список майна, яке хочете застрахувати. Фото – дуже бажаний компонент майбутнього договору. Надзвичайно важливий нюанс: розмір страхової суми не повинен бути нижчим, ніж вартість застрахованого майна.

Від яких ризиків поліс захищає майно

Перелік випадків, від яких ваше майно буде застраховане досить широкий. Від їхньої кількості та вартості цих предметів залежатиме фінальна ціна полісу. Дуже корисним є захист від таких ризиків:

  • затоплення (актуальне для власників квартир, у яких є сусіди зверху);
  • стихійне лихо;
  • землетруси (залежно від регіону);
  • обвали;
  • крадіжки;
  • заподіяння шкоди зловмисниками чи хуліганами.

Уважно читайте перелік, наданий у типовому договорі, адже в Україні землетрус маловірогідний, принаймні такий, що може призвести до руйнувань. Реально оцінюйте, які ризики властиві для вашого регіону, обов’язково враховуйте характеристики квартири/будинку.