fbpx
«Мадлені» найтяжче було подолати страх невідомості

«Мадлені» найтяжче було подолати страх невідомості

Діліться інформацією з друзями:

Страх допомагає мобілізувати внутрішні ресурси, про які ми часто й самі не здогадуємося. Марина родом із Краматорська Донецької області. Вона не з оповідей знає, що таке жити в окупації, бо в 2014 році росіяни захопили її рідне місто. Щоб не допустити повторення під час повномасштабного вторгнення, жінка вирішила піти доброволицею в Сили Оборони. 

«Я прекрасно знала, що не вистачає медиків. Моя цивільна спеціальність – парамедик, працювала з тяжкохворими людьми. Коли почалася повномасштабка, в мене на руках було двоє тяжкохворих людей. Одну бабусю евакуювали. Друга, на жаль, померла від хвороби. І з того часу руки стали, так би мовити, вільними. У 20-му підписала контракт», – розповідає Марина. 

Таким чином вона потрапила в 61-й батальйон 104-ї бригади. Там вона пройшла шлях від посади взводного медика до старшого медика роти. Побратими та посестри називають її Мадлен. І, каже жінка, постійно і в усьому підтримують.

«Коли я тільки прийшла в роту і нас представляли в підрозділі, командир сказав, що ці дівчата заслуговують на пошану, як мінімум тому, що вони самі сюди прийшли. І хлопці дуже гарно до нас ставляться, вони нас поважають. Навіть на бойовому виході ми постійно відчували турботу», – каже військова медикиня.

А на бойових було не солодко. Вже з першого виходу «Мадлен» відчула всю складність війни: «Тоді вже був мій перший «трьохсотий», і тоді ж сама отримала поранення (під час ворожого штурму куля зрикошетила в ногу). Але, на власне здивування, я була дуже зібраною і все робила за чітким алгоритмом, хоч працювала наосліп».

Найтяжче подолати свій страх

Найтяжче, каже військовослужбовиця, було подолати свій страх перед першим виходом: «Так, було дуже страшно. Страх не того, що мене там вб’ють, ні. Це якийсь страх невідомості. Пам’ятаю, що коли ми сіли в автобус до точки виходу, то я заспокоїлася, а до того аж руки тремтіли».

Дуже важливо, наголошує медикиня, зібратися і направити той страх на користь. Саме страх допомагає мобілізувати ті внутрішні ресурси, про які ми часто й самі не здогадуємося.

Вона зауважує, що боятися – це нормально. Багато чоловіків нині бояться йти служити, але життєво важливо подолати цей страх: «Війна – це правда страшно. Нам усім страшно. Але питання, коли війна прийде до цих чоловіків додому, це ж страшніше буде, ніж коли вони можуть на щось впливати самі. Ворог не прийшов сюди з нами за святковим столом посидіти, відсвяткувати, вони сюди прийшли зі зброєю, а коли до нас приходять зі зброєю, нічого доброго там не буде. Важливо зараз захистити свій дім».

«Мадлен» зазначає, що вона далеко не єдина жінка в армії. Багато дівчат йдуть доброволицями, бо розуміють, що ворогу потрібно дати відсіч: «Ми ж – не тільки медики. Є дівчата танкістки, є гранатометниці, дроністки. Якщо ми можемо виконувати цю роботу, то чому це не може робити здоровий чоловік?». 

З її особистого досвіду – можна навчити будь-кого. Головне – мати бажання, бути вмотивованим.

«Хто приходить до нас з бажанням, – будь ласка, ми всього навчимо. У нас проводяться навчання в бригаді та в батальйоні. Якщо є змога – направляють людей на різні фахові курси, підвищення кваліфікації, лідерські курси. Зі мною разом служать хлопці, які до приходу в армію не мали медичного досвіду, але навчалися тут і нині вони дуже хороші медики», – розповідає Марина.

Будь-хто вмотивований може приєднатися до «Мадлен» чи знайти собі іншу військову посаду, яка буде ближчою до душі.

Для цього можете зателефонувати за номером 380 50 167 6488 і проконсультуватися з рекрутером.

Олександр БУГАЄНКО

  • У Рівненській міськраді відреагували на акцію підтримки ЗСУ
    У неділю, біля драмтеатру, відбулася акція, що привернула увагу містян та викликала неоднозначні думки. Присутні на заході, а це близько 10 людей, висували вимогу спрямувати 20% бюджету міста на закупівлю дронів для військових. Підполковник запасу Микола Соболюк, радник виконувача обов’язків…

Читайте також: Рекрутинговий захід у Рівному провели рейнджери