fbpx

Стало відомо про стан сховищ у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Частина укриттів у Рівному, які призначенні для перебування людей на випадок бойових дій і бомбардувань, не готові виконати свої функції за призначенням. 

Згідно з відомостями загальнодержавного електронного обліку, на території громади є 190 захисних споруд (державної форми власності 65, комунальної 85, приватної 40), з яких 84 сховища та 106 протирадіаційні укриття. Із них 60 – не готові до використання за призначенням (31,6%), 103 – обмежено готові (54,2%), і 27 – готові (14,2%). За інформацією ДСНС України в Рівненській області.

Провівши дослідження та, побувавши в укриттях, куди дозволили зайти, можна зробити висновок: що більшість із об’єктів мало чим відрізняються від звичайних підвалів – сісти ніде, лягти – тим більше, сходити в туалет – нікуди.

Як контролюють стан сховищ

Про стан споруд у департаменті цивільного захисту та охорони здоров’я населення облдержадміністрації дізнаються з копій актів перевірки стану готовності, які їм надають з райдержадміністрацій, міських, селищних та сільських рад.

За словами заступника директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення області, більшість захисних споруд непристосовані до потреб людей з інвалідністю. Згідно вимог, що передбачені державними будівельними нормами, у захисних спорудах має бути передбачений також доступ для осіб з інвалідністю.

Що не так з обстеженням сховищ – приклад з Рівного

Голова ОСББ “Соборна-15” Андрій Співак Суспільному розповів, що сховище у будинку на вул. Соборній, 15 за документами умовно готове, а насправді – ні.

“Ця статистика невірна, тому що через те, що пишуть цифри одні, а насправді – інше. Ніхто не знає суми, яка потрібна у приведення сховищ у потрібний стан. За всім років зміни тільки негативні. Був орендар, який завів його у ще гірше становище, ніж воно було”, – каже голова ОСББ.

“У нашому сховищі відсутня система вентиляції. Якщо ви зайдете, пробудете там пару годин, то від цвілі, запаху, я не знаю, які ви хвороби отримаєте. Яке воно обмежено готове? Люди питають: що робити? Я не знаю, що відповідати, тому що голова ОСББ мав би бути керівником цієї ланки, сховища, людина має ключі, знає, що робити при надзвичайній ситуації”, – пояснює голова ОСББ.

За чотири роки звернень до мерії з проханням привести сховище у відповідний стан, провести огляд – результату немає, каже Андрій Співак. Натомість приходить кілька людей, заповнюють документи й врешті кажуть – “обмежено готове”. Останній документ про це, що має голова ОСББ, датований квітнем 2021 року.

https://suspilne.media/203254-skilki-ukrittiv-na-rivnensini-gotovi-prijmati-ludej-ta-z-cim-e-problemi/

Володимир Павлюк,

викладач (методи навчання) Рівненських територіальних курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

фото з відкритих джерел