Сучасні господині для очищення одягу здебільшого використовують пральні машинки. Ось тільки не всі речі вдається добре очистити від плям. Чому? Просто ми не завжди правильно організовуємо процес прання, бо продовжуємо вірити в міфи, які склалися довкола цього буденного процесу.
Міф №1. Одна універсальна програма відпере всі речі.
Багато людей вважає, що всі ці численні програми у пральній машинці – витівки маркетологів для більшого витягування грошей. А добрі господині можуть обійтися і однією програмою для всіх типів речей. У дійсності правильна програма підбирається за температурою води, за типом тканини і кількістю оборотів при викручуванні. Хочете, щоб річ служила довго, тоді обирайте програму саме під неї.
Міф №2. Ідеальна вода для прання – 30 градусів.
Це правда лише тоді, якщо у вас білкові плями. Для прикладу, молоко, кров, їжа. Або рослинні: трава, фрукти, соки. Інші плями відпираються при вищій температурі води.
Міф №3. При високих температурах всі плями краще відпираються.
Кожна річ вимагає індивідуального підходу. Тканини люблять сортування. Бавовна, льон і кольорові речі «не терплять» температури вищої за 60 градусів. А ось шерсть і шовк – більше ніж 40. В іншому разі можна отримати місиво зі змішаних кольорів або вовняну кофту на дитину.
Міф №4. «Дорослі» порошки шкідливіші за «дитячі».
Порошок для дитячого одягу в своєму складі має ті ж компоненти, що й «дорослі» аналоги. При алергії у дитини краще прати її речі дитячим милом або порошком. Ополіскувати ж потрібно кілька разів і сушити на вулиці.
Міф №5. Немає різниці між порошком для пральної машинки і ручного прання.
Різниця є. Зокрема, в тому, що стосується піноутворення. Якщо ви насипете в машинку порошок для ручного прання, можете отримати в кращому випадку у ванні пінну вечірку, а в гіршому може згоріти або мотор, або електронний блок управління.
Міф №6. Можна прати всі речі одним порошком.
Гірше від цього не буде, але білі тканини почнуть швидше жовтіти й сіріти. Кольорові ж натомість – втрачати малюнок.