fbpx
соціальна служба

Соціальна підтримка для рівнян у важких життєвих ситуаціях

Діліться інформацією з друзями:

Соціальна підтримка тим, хто опинився в складних життєвих обставинах, надається у Рівненському міському центрі соціальних служб.

Починаючи з 1996 року, соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, здійснювала Міська соціальна служба для молоді. З 2021 року служба перейменована в Рівненський міський центр соціальних служб (РМЦСС).

Спеціалісти РМЦСС оцінюють потреби сімей/осіб, які опинилися в скрутній ситуації. Вони забезпечують надання соціальних послуг. Крім того, інформують, консультують, надають соціальний супровід (в разі потреби) та направляють на влаштування на тимчасове проживання до КЗ «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги» РОР, КЗ «Денний Фахівці РМЦСС постійно проводять інформаційно-рекламну кампанію щодо пошуку потенційних прийомних батьків, батьків-вихователів та патронатних вихователів.

 З початком активних бойових дій та введенням військового стану в Україні одним із пріоритетних напрямів роботи РМЦСС стало охоплення соціальними послугами осіб, переміщених із зони бойових дій.

Налагоджена співпраця з благодійними організаціями, церквами різних конфесій щодо підтримки сімей та молоді. Мова йде про тих, які потрапили в складні життєві обставини, внутрішньо переселених осіб та залучення благодійної допомоги.

Надається допомога у вигляді продуктових пакетів, дитячого харчування, одягу, канцтоварів, шкільного приладдя, побутової техніки, певних видів ремонтних робіт.

 Окрім натуральної допомоги, активну роль у соціалізації осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, відіграє моральна психологічна підтримка, організація дозвілля. Зокрема – організація відвідування вистав, конкурсів дитячих малюнків.

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги

У 2023 році при РМЦСС утворено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, основними завданнями якої є:

  • – надання психологічної допомоги постраждалим особам;
  • – реагування та надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;
  • – роз’яснення постраждалим особам їхніх прав, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання;
  • – провадження інформаційно-просвітницької діяльності щодо форм, проявів та наслідків домашнього насильства.

 Протягом 10 місяців поточного року здійснено 148 виїздів мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

 Основними принципами діяльності РМЦСС є законність, дотримання і захист прав людини, системність, доступність, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм під час надання допомоги, недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Людмила ТАЛТ, директорка Рівненського міського центру соціальних служб

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію

  • 10 центрів “первинки” Рівненщини отримали нові автівки
    «Автомобілі Renault Duster придбали у співпраці МОЗ, Світового банку та Рівненської ОДА. Автівки вже поїхали до центрів первинної медико-санітарної допомоги Березного, Володимирця, Корця, Гощі, Дубровиці, Демидівки, Городка, Костополя, Рокитного та Немовичів.