fbpx
Скільки заяв на реєстрацію шлюбу через «Дію» надійшло на Рівненщині

Скільки заяв на реєстрацію шлюбу через «Дію» надійшло на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

Майже 350 пар на Рівненщині подали заяви на державну реєстрацію шлюбу через застосунок «Дія» з початку 2024 року. На порталі можна одразу обрати час, формат та місце для церемонії.

Про це повідомляє “Суспільне Рівне”.

Як подати заяву на шлюб через «Дію» Суспільному розповіла начальниця відділу ДРАЦС в області Віра Гордійчук.

За її даними, з початку 2024 року кількість опрацьованих заяв про державну реєстрацію шлюбу, що надійшли через портал «Дія» – 342. Це дані станом на 26 червня. З них — найбільше подали до:

  • Рівненського відділу ДРАЦС — 248 заяв;
  • Сарненського — 30 заяв.

Упродовж 2023 року в області зареєстрували 223 заяви на шлюб за допомогою «Дії». Тестувати таку послугу розпочали в грудні 2022 року.

“За 2023 рік відсоток цифрових користувачів, порівнянні із тими, хто подавав заяву у відділі, складав лише 5%. Така заява подається виключно нареченими через портал «Дія». Вони вже обирають у якому відділі ДРАЦС хочуть реєструвати шлюб. Подача заяви онлайн не означає, що й онлайн будеш укладати шлюб. Це все одно відбувається безпосередньо в приміщенні відділу ДРАЦС”, — зазначила Віра Гордійчук.

В області дев’ять з 14 відділів можуть приймати та оформити заяви, які надходять до них через «Дію»:

  • Березнівський відділ ДРАЦС у Рівненському районі;
  • Гощанський відділ ДРАЦС у Рівненському районі;
  • Дубровицький відділ ДРАЦС у Сарненському районі;
  • Здолбунівський відділ ДРАЦС у Рівненському районі;
  • Костопільський відділ ДРАЦС у Рівненському районі;
  • Млинівський відділ ДРАЦС у Дубенському районі;
  • Радивилівський відділ ДРАЦС у Дубенський районі;
  • Рівненський відділ ДРАЦС у Рівненському районі;
  • Сарненський відділ ДРАЦС у Сарненському районі.

До кінця 2024 року до переліку долучиться ще Дубенський відділ.

Щоб подати заяву про шлюб у “Дії”, потрібно:

  1. Авторизуватися на порталі «Дія» та перейти у розділ “Сім’я”.
  2. Обрати послугу “Заява про шлюб”.
  3. Заповнити заяву. Тут можна обрати час та місце реєстрації шлюбу, церемонію у святковій залі та інші додаткові послуги.
  4. Сплатити адміністративний збір.
  5. Підписати заяву електронним підписом.
  6. Далі партнер отримає посилання на заяву електронною поштою. Він має авторизуватися у кабінеті на порталі, перейти за посиланням з пошти та підписати заяву електронним підписом.

“Головне, щоб наречені мали актуальні документи. Портал не пропускає заяву, якщо термін дії паспорта вийшов. Якщо звернутися безпосередньо до відділу, ми приймаємо такі паспорти на період воєнного стану. Відомості про прізвище, ім’я та по батькові підтягуються автоматично. Єдине, що не підтягнеться автоматично — це відомості про військовий обов’язок нареченого. Там потрібно вказати, чи перебуває він на обліку, чи не перебуває. Якщо перебуває, то зазначити документ, який це посвідчує. Додатково в Дії потрібно заповнити належність до військової служби й звання. Це відмінність між подачею заяви офлайн та онлайн”, — пояснила начальниця відділу ДРАЦС в області.

Раніше, щоб подати заяву про шлюб, нареченим потрібно було разом прийти до ДРАЦСу та заповнити паперові заяви. Після цього потрібно було сплатити держмито, а потім знову повертатися до держустанови та обговорювати деталі церемонії.

“Зараз вони просто обирають, чи хочуть урочисту церемонію, додаткові послуги, чи ні. Їм відображається фото нашого залу. Один наречений заповнює таку заявку, іншому надходить сповіщення на електронну пошту для підтвердження. Тобто достатньо заповнення відомостей однією стороною. Є наречені, які можуть це зробити за 10-20 хвилин, є ті, у кого це займає місяць. Може бути так, що якась сторона не підписала заяву. Відповідно, заява до відділу надходить після того, як дві сторони погодили її”, — зазначила Віра Гордійчук.

Сплатити за послуги реєстрації шлюбу пара може відразу онлайн, зазначила начальниця відділу:

“На порталі «Дія» послуги сплачуються відразу. Сума залежить від того, чи це буде урочистий обряд скорочений, чи повний, чи у вихідний, чи в будень, скільки елементів урочистих регламентів, тобто є градація цін. Якщо наречені планують змінити дату реєстрації шлюбу, то через «Дію» вони зробити це не зможуть. Їм потрібно буде додатково звернутися до відділу”.

Хто не може зареєструвати шлюб онлайн:

  • громадяни інших країн;
  • якщо не мають електронного підпису;
  • люди до 16 років;
  • одностатеві пари.

Читайте також: У Рівному муніципальна варта оштрафувала майже 140 водіїв