fbpx

«Щодня я чув слова вдячності за наших хлопців» голова Рівненської ОДА Віталій Коваль про поїздку на Схід

Діліться інформацією з друзями:

Делегація від Рівненщини на чолі з головою ОДА Віталієм Ковалем з робочою поїздкою відвідала Схід України. Два дні на Донеччині, доба – на Луганщині. За цей час зустрілися із бійцями, відвідали будинки та об’єкти, відремонтовані неподалік лінії фронту, спілкувалися із місцевими жителями, а із колегами –  запланували спільні проєкти.

Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

Зустрічі із земляками з Рівненщини, які несуть службу в зоні ООС

Головна мета поїздки – підтримка земляків, які в період загострення агресії Росії перебувають на передовій. Віталій Коваль разом із делегацією зустрілися із поліцейськими, які служать в зоні проведення Операції об’єднаних сил, поспілкувалися із особовим складом ОТУ «Північ» та рятувальниками з Рівненщини, які відновлюють зруйновані будинки на Донеччині.

 «Щодня, перебуваючи на Сході, я чув слова вдячності від місцевих жителів нашим хлопцям – рятувальникам, поліцейським, військовим з Рівненщини. Я щиро дякую цим чоловікам і жінкам за громадянську позицію, за те, що вони дарують мир і спокій на східних кордонах. Такі як вони – честь і гідність Західної України», – зазначає голова ОДА Віталій Коваль.

Частинка Батьківщини перед Великоднем

Бійці отримали подяки та відзнаки, а разом із вдячністю делегація від Рівненщини привезла військовим дитячі малюнки, березовий сік, харчі, солодощі, а ще – понад 1000 пасок, які спекли в рамках акції «Паска для друга». Великодні хлібини для бійців випікали в обласному госпіталі ветеранів війни. Разом із волонтерами, персоналом госпіталю до виготовлення пасок долучились хлопці, які проходять у закладі реабілітацію. «Перед Великоднем даруємо вам частинку Батьківщини. Пам’ятайте – ми з вами. Ми щиро пишаємося тим, що ви у нас є», – подякував голова Рівненської ОДА бійцям.

Рівненщина та Донеччина – офіційні партнери

У Краматорську керівники Рівненщини та Донеччини підписали Угоду про співробітництво. Йдеться про зміцнення відносин у соціально-економічній та гуманітарно-культурній сферах.

«Ми і раніше співпрацювали із Донеччиною. Діти із Авдіївки, Торецька, Степного та інших населених пунктів оздоровлювалися у закладах нашого краю. А тепер ми офіційні партнери. Далі будемо продовжувати практику оздоровлення дітей зі Сходу. А наш Клеванський госпіталь готовий безкоштовно приймати на лікування учасників АТО. Переконаний, підписання угоди посилить співпрацю двох регіонів», – зазначив Віталій Коваль.

Свою діяльність для Донеччини також презентували начальник обласного госпіталю для ветеранів Андрій Бурачик та голова Координаційної ради ветеранів АТО при Рівненській ОДА Сергій Кальмук.

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко розповів, що з радістю готовий перейняти досвід рівненських колег. «Запровадження такого принципу, як «Схід і Захід разом», має великі перспективи. Дуже приємно бачити і розуміти, коли це практичне втілення і практична реалізація, тому така співпраця буде більш плідною», – наголосив керівник Донеччини.

50 тисяч дерев: для Донеччини – дуби, для Луганщини – липи та калина 

В гості до східних колег делегація із Рівненщини поїхала не з порожніми руками, а з подарунками. Сертифікат на 25 тисяч сіянців дуба червоного передав Віталій Коваль керівнику Донеччини Павлу Кириленку. А в руки першого заступника Луганської ОДА Олексія Смирнова – сертифікат на 25 тисяч саджанців калини, липи та дубів.

«Ліси не дарма називають легенями планети. Ми переконані, що відновлення Донбасу потрібно проводити і шляхом озеленення. А Луганщина, окрім військових дій, постраждала ще й від лісових пожеж. Тому разом із обласним управлінням лісового та мисливського господарства від нашої області ми долучилися до лісовідновлення східних областей», – зазначив Віталій Коваль.

«Велике будівництво» об’єднує 

Делегація ознайомилася із об‘єктами програми «Велике будівництво», що споруджуються на Донеччині. Оглянули відремонтований НВК у селі Желанне, хід будівництва оздоровчого комплексу з басейнами «Н2О», льодову арену, спорткомплекс у Краматорську.

«Велике будівництво» об’єднує. Як на Заході, так і на Сході ми бачимо відновлення доріг, будівництво шкіл, дитсадків та спортивних об’єктів. Приємно, що президентська програма «Велике будівництво» набирає обертів і вже у 2021 році спрямована не лише на проєкти соціальної інфраструктури, а й на відновлення культурних об’єктів, економічний розвиток регіонів», – зазначив Віталій Коваль.