Споживання різнокольорових натуральних продуктів корисне для мозку й зменшує ризик серцевих захворювань. Дослідники наголошують: щоденне харчування має бути різноманітним.
А один зі способів стежити за цим – споживати їжу всіх кольорів веселки.
Доказом цього є середземноморська дієта, яка містить багато фруктів, овочів та корисних жирів, як-от оливкова олія холодного віджиму. Вчені не раз називали її найбільш здоровою дієтою. Середземноморська дієта містить багато різних поживних речовин і фітонутрієнтів. Це невеликі хімічні сполуки, вироблені рослинами, які допомагають нам перетравлювати більш поживні речовини. Вони також виводять з нашого організму токсини.
Утім, існують й інші причини, чому середземноморська дієта є однією з найкорисніших. Середземноморське населення традиційно відварює, а не смажить овочі, а це зберігає в них поживні речовини.
Користь фруктів та овочів для мозку й серця є одним із найбільш послідовних висновків нутриціології. Вживання продуктів усіх кольорів веселки знижує ризик втратити життєво важливі поживні речовини.
Так, сині й фіолетові продукти (зокрема, чорниця) містять багато рослинного пігменту антоціану, який знижує ризик серцевих захворювань та діабету другого типу. Флавони, які надають овочам та фруктам жовтий колір, зменшують ризик серцевих захворювань.
Деякі дослідження свідчать, що флавоноїди корисні для мозку, блокуючи нейротоксичність, яку асоціюють із хворобою Альцгеймера.
Включити ці продукти у свій раціон ніколи не пізно.
Різнобарвна дієта також допомагає уникнути можливих негативних наслідків від вживання одноманітної їжі. До того ж, щоб отримати всі необхідні нам макроелементи як-от білок, ми повинні вживати продукти з різних груп.
Веселкова дієта не обмежується лише фруктами та овочами. Вона також включає й інші натуральні продукти. А це трави, спеції, бобові, горіхи, насіння, цільнозернові продукти та навіть чай.
Білу їжу (приміром, тофу) також потрібно вважати частиною різнобарвної дієти. Соєвий сир тофу містить численні ізофлавони, які знижують ризик серцевих захворювань і деяких видів раку.
Правило вживати якомога більше різнокольорової їжі означає також більшу в раціоні кількість фруктів і овочів.
Проте веселкова дієта може збільшити ризик переїдання нездорової їжі. Варто також зазначити, що штучні барвники у харчових продуктах (це, для прикладу, торти та солодощі) на жаль, не рахуються.
Крім кольору, дослідники радять звернути увагу й на смак продуктів. Одне дослідження показало, що учасники, які їли гіркі та терпкі на смак овочі протягом 12 тижнів, відчули зниження артеріального тиску та рівня цукру в крові. Причина цього – різноманітні фітонутрієнти, які містять ці продукти.
Колір допомагає скорегувати здоровішу дієту. Та йдеться лише про натуральні продукти.
Ярина КОВАЛЕНКО