fbpx

Що вивчають у Рівненській Школі бізнесу

Діліться інформацією з друзями:

Рівненський міський Палац дітей та молоді є осередком творчості та юності для багатьох дітей міста. На сьогодні, ПДМ налічує понад 2000 вихованців у 11 профільних школах. Однією з таких є Профільна школа бізнесу, яка існує понад 25 років. Тут навчають молодь економічній грамоті у світлі сучасних вимог та в рамках виховання правової компетентності.

«Ми працюємо з 2003 року. І за цей час завоювали масу кубків, грамот, дипломів. Брали участь у великій кількості конкурсів на різних рівнях. Це були і міські, і всеукраїнські, і міжнародні. Всюди наші команди показували високі результати», – розповідає керівниця Школи бізнесу Людмила ЛЮБЧИК.

Понад два десятки випускників школи мають успішні підприємства як в Україні, так і за кордоном. Близько 100 її колишніх учнів працюють або навчаються за економічним напрямом.

«Наші випускники, – каже викладачка Школи бізнесу Юлія КАЛІКІНА, – це наші досягнення. Для прикладу, Наталія Бондар, яка зараз живе у США, але веде дистанційно бізнес в Україні. У неї було три меблеві салони в Україні, але з початком війни вона виїхала, залишивши один з них у нашому місті. Катерина Зотік також живе в Америці, де й працює. У Німеччині – наша Олександра Труш, якою ми пишаємося не менше. Вона також працює, у неї вже в підпорядкуванні фірма. І от буквально в цей навчальний рік до США поїхала навчатися наша випускниця, відмінниця Карина Степанович».

Бізнес-школа, як запевняють викладачі, відкриває потенціал учнів та учениць ще зі шкільних років.

«Коли ми запитуємо: «Діти, а чому ви обрали економічний напрямок?», – веде далі Людмила Любчик, – вони відповідають: «Тому що це цікаво, ми розуміємо, що економіка – навколо нас, куди б ти не пішов». Марк Твен весь час казав, що економіка – це наука не для вузького кола спеціалістів, економіка – це наука, якою мають володіти всі, в будь-якій галузі та діяльності».

Школа бізнесу надає все необхідне для підготовки майбутніх спеціалістів

Економічна освіта більшості дається важко, тому Школа бізнесу надає все необхідне для підготовки майбутніх спеціалістів.

«Ми поділяємо наше навчання на 2 роки, 2 підвиди, – продовжує Юлія Калікіна. –  Це маркетинг та управління бізнесом і бізнес-планування, економіка та оподаткування. За кожний рік навчання можна отримати окреме свідоцтво, адже два роки вчитися, до прикладу, не всі мають бажання чи можливість. Хтось вважає, що йому цього достатньо, а хтось хоче глибше вивчати. Ми зробили перший рік з елементами творчості, але так само вони вчать і бухгалтерський облік, і податки, і тому подібне, та все ж присутньо багато тренінгів, ігор. І вони розуміють, чи потрібно їм вивчати більше. У нас є також можливість навчати діток. Це група третій-четвертий клас і група п’ятий-шостий клас. Ну, відповідно, там ще простіші заняття».

Школа бізнесу також є засновником конкурсу «Мої знання сьогодні – мій капітал завтра». Щорічно, конкурс проводиться на базі Національного університету «Острозька академія» і Національного університету водного господарства та природокористування. Постійними членами журі та гостями заходу є начальник відділу департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради Тетяна Степанюк, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції ОДА Ольга Ютовець, бізнес-партнери – «Укрсиббанк» та «Реноме». Щорічно участь в конкурсі бере близько 11 команд з міста та області.

«Нам приємно, що молодь розуміє важливість економічних знань, економічної грамотності, – говорить Людмила Любчик. – Круто знати математику, українську мову, але якщо на такому ж рівні буде ще й економіка, це теж круто. Тому що це життя, економіка – це життя, яке нас постійно оточує. Всюди. Якщо ви не займетесь економікою, то вона займеться вами».

Олександра ВОРОБЕЙ, студентка НУ «Острозька академія»

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги