fbpx
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги працює у Рівному

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги працює у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Що таке мобільна бригада та як отримати допомогу? У Рівненській міській територіальній громаді при Рівненському міському центрі соціальних служб функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Більш детально дамо відповіді, простими словами, на питання про роботу мобільної бригади. 

Що таке мобільна бригада соціально-психологічної допомоги?

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги – це команда фахівчинь, яка надає екстрену й планову соціально-психологічну допомогу та може виїжджати на виклики до громадян у зручні для них місця. 

Які послуги надає мобільна бригада соціально-психологічної допомоги

Звернувшись до мобільної бригади, ви можете отримати такі послуги:

  • –  надання первинної психологічної допомоги постраждалим особам;
  • – інформування постраждалих осіб щодо послуг, які вони можуть отримувати для подолання наслідків насильства (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо) та доцільність отримання таких послуг, а також щодо надавачів таких послуг, зокрема інших загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;
  • – перенаправлення до спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб (притулки, кризові кімнати, денні центри тощо);
  • – роз’яснення постраждалим особам їхніх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги;
  • – провадження інформаційно-просвітницької діяльності щодо форм, проявів і наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

Хто може звернутись за допомогою до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги?

    Мобільна бригада працює в межах Рівненської міської територіальної громади та надає допомогу й консультації як її мешканкам/цям, так і внутрішньо переміщеним особам, що перебувають на території громади. 

    Основне спрямування діяльності мобільної бригади – це постраждалі особи від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

    Також до мобільної бригади можуть звернутися небайдужі громадяни, які хочуть повідомити про вчинення насильства над рідними, знайомими та дітьми.

    Як звернутись до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги

      Звернутись за підтримкою можна, зателефонувавши на  номер +380971091685.

      Консультації доступні:

      •  пн. – чт. 8.00 до 17.15.
      •  пт. з 8.00 до 16.00.
      •  Адреса: вул. Шевченка, 4, м. Рівне, 33013, 
      •  e-mail: dsp.mcss@rivnerada.gov.ua.

       Як довго в місті функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги?

      Уже другий рік у громаді функціонує при Рівненському міському центрі соціальних служб муніципальна мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, яка утворена наказом директора центру 06 лютого 2023 року. 

      За ці два роки фахівчині мобільної бригади спостерігають тенденцію щодо збільшення звернень з питань домашнього насильства. Зокрема, за 2023 рік до мобільної бригади надійшло 190 звернень, а за 2024 рік уже отримано та опрацьовано 242 звернення. 

      Ситуація щодо збільшення повідомлень про домашнє насильство зумовлена різними факторами: складним психоемоційним станом людей, які змушені жити в умовах війни протягом тривалого часу, просвітницька робота різних служб серед населення, в рамках якої людей закликають активніше звертатись за допомогою та не мовчати в разі вчинення насильства.  

      А наприкінці хочеться зауважити, що в багатьох стосунках насильство сприймається як «норма» або «традиція» взаємодії партнерів, а тому замовчується або знецінюється. Який би соціальний статус і умови не мала людина – з насильством може зіткнутися кожен та кожна. Проте не всі люди бажають афішувати свої проблеми в сім’ї та викликати поліцію. Тому фахівчині мобільної бригади прагнуть запропонувати підтримку в процесі зміни життєвої ситуації постраждалих.

      Антоніна НИКИТЮК, провідна фахівчиня з соціальної роботи Рівненського міського центру соціальних служб

       Читайте також: Нагороди отримали судді Рівненщини

      • Іще 25 полонених вдалося повернути в Україну
        Україна домоглася окремого формату для повернення важкохворих та поранених полонених – ще 25 українців удома. Їх повернуто на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації.