fbpx

Що чекає рівнян, які не стали на військовий облік

Діліться інформацією з друзями:

Якщо особа прибула на нове місце проживання, вона зобов’язана повідомити про це комісаріат, в якому перебуває на обліку.

Те ж саме стосується змін сімейного стану, стану здоров’я, місця навчання (частина 10 статті 38 Закону). Так, якщо людина закінчила університет або була переведена в інший, якщо людина одружилася, поміняла роботу – про все це необхідно сповістити в військкомат протягом тижня. 

Якщо метою переїзду є зміна місця проживання або відрядження, навчання, відпустка тривалістю понад 3 місяців, призовник зобов’язаний з’явитися в комісаріат і знятися з обліку для постановки на облік за новим місцем проживання – на що у такого призовника є рівно тиждень, такий же термін для постановки на облік за новим місцем проживання. 

‼️ Якщо людина сама не встала на облік у військкомат при переїзді, то це не означає, що ніхто про неї і не дізнається як про потенційного призовника.

Органи виконавчої влади міської, сільської, селищної ради (як правило це виконавчий комітет) не можуть здійснювати реєстрацію місця проживання, якщо людина знялася з обліку у військкоматі і не встала за новим місцем проживання. Крім цього, якщо не стати на облік у військкомат вчасно, поліція має право розшуку, затримання і навіть доставки осіб, які ухиляються від своїх військових обов’язків (частина 3 статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»). 

Органи реєстрації актів громадянського стану зобов’язані в семиденний строк повідомити районні (міські) військові комісаріати про зміну призовниками і військовозобов’язаними прізвища, імені та по батькові, одруження (розлучення), випадки реєстрації смерті призовників або військовозобов’язаних та вилучення військово-облікових документів, пільгових посвідчень, а також інші дані.

Навіть, якщо потенційний призовник захворів і лікувався на стаціонарному лікуванні, то і це «не можна приховати», оскільки на керівників лікарень або інших лікувальних установ покладається обов’язок повідомляти у військові комісаріати інформацію про таку людину.



‼️ Стаття 42 Закону передбачає, що за порушення положень цього Закону, правил обліку і порядку обліку посадові особи або громадяни притягуються до відповідальності.

1.Тож відповідно до статті 210 КУпАП порушення військовозобов’язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах – тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 грн.).

2. Якщо зазначені вище дії вчинені однією і тією ж особою повторно (тобто протягом одного року і за умови, що при першому порушенні було накладено стягнення) – від 170 до 255 гривень.

Крім цього, КУпАП передбачає окремі штрафи на посадових осіб органів влади та, також, на керівників підприємств, організацій, установ, які своєчасно не повідомили в військкомат інформацію про потенційних призовників.

Джерело: https://t.me/advocatprava