різдво

Що буде якщо відзначати Різдво 25 грудня і 7 січня

Діліться інформацією з друзями:

Коли відзначати Різдво – 25 грудня чи 7 січня? І що буде якщо святкувати двічі?

Священник розповів, коли потрібно відзначати Різдво в Україні і чи можна святкувати двічі.

Всі українці знають, коли Різдво Христове – за новим календарем, на який перейшла ПЦУ 1 вересня, це свято відзначається 25 грудня. Однак деякі віруючі бажають зустрічати народження Христа за старим стилем – 7 січня.

Коли Різдво 2023 – точна дата

Згідно з новим календарем, за яким тепер живе Україна, Різдво настане завтра – 25 грудня, так само як і у всіх європейських країнах. Вважається, що новоюліанський календар більш точний, ніж юліанський, згідно з яким Христос народився 7 січня. Саме тому ПЦУ перейшли на графік, де свята “зсуваються” на 13 днів назад.

Роздуми отця Віктора Маринчака про святкування Різдва

У нас 25 грудня за новоюліанським і григоріанським календарем – це перший день, коли починає додаватися день, на хвилину стає довшим. І саме тому церква свого часу обрала цей день як символ народження Сонця правди Ісуса Христа. Сонце народжується на новий рік і спаситель наш народжується. А його називають у молитвах і сонцем просто і сонцем правди. І він народжується в той день, коли додається на одну мить, тобто мале ще сонце, новонароджене сонце нового року.

Отець Віктор акцентує на тому, що всі віруючі відзначають свято в один і той же день — просто за різними календарями. Тепер ми хочемо з’єднатися в одному календарі. І це відповідає символіці Різдва, символіці новонародженого сонця. Саме тому прийнято таке рішення переходити на новоюліанський календар, щоб 25 грудня відзначалося разом з усім цивілізованим світом Різдво Христове.

Чи можна відзначати Різдво в Україні двічі

Отець Віктор каже, що немає нічого страшного в тому, щоб відзначати Різдво в Україні 2023 25 грудня, але тоді вийде, що віруючі, які зустрічають свято 7 січня, відзначать вже Різдво в Україні 2024 – оскільки за їх календарем Христос народиться після Нового року.

Від 25 грудня до 6 січня період зимових свят. 25 грудня – це Різдво Христове, а 6 січня – це Богоявлення, це хрещення Спасителя нашого Ісуса Христа. Колись ці два свята були об’єднані й святкувались в один день. І загальна назва була Богоявлення, бо з’являється Христос, народившись. Являється він народові, коли приходить хреститися, саме тому це свято називають Богоявленням. І воно об’єднало і подію Різдва і подію Хрещення Ісуса в Іордані.

Тобто, момент з тим, якого числа Різдво, кожен українець вирішує для себе сам, але священник сподівається, що люди з часом звикнуть і будуть ставити ялинку саме 25 грудня. На цей час нічого страшного або неправильного в тому, щоб відзначати Різдво 2023 і Різдво 2024 – зустрічати свято в обидві дати два рази замість однієї.

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

  • Несподівана користь від кропу на городі
    Звичайний кріп, який росте практично на кожній ділянці, оздоровлює землю. Як помітили спеціалісти, кріп створює максимально сприятливе середовище для розвитку тих бактерій, які переробляють залишки рослин на корисний азот.