fbpx
різдво

Що буде якщо відзначати Різдво 25 грудня і 7 січня

Діліться інформацією з друзями:

Коли відзначати Різдво – 25 грудня чи 7 січня? І що буде якщо святкувати двічі?

Священник розповів, коли потрібно відзначати Різдво в Україні і чи можна святкувати двічі.

Всі українці знають, коли Різдво Христове – за новим календарем, на який перейшла ПЦУ 1 вересня, це свято відзначається 25 грудня. Однак деякі віруючі бажають зустрічати народження Христа за старим стилем – 7 січня.

Коли Різдво 2023 – точна дата

Згідно з новим календарем, за яким тепер живе Україна, Різдво настане завтра – 25 грудня, так само як і у всіх європейських країнах. Вважається, що новоюліанський календар більш точний, ніж юліанський, згідно з яким Христос народився 7 січня. Саме тому ПЦУ перейшли на графік, де свята “зсуваються” на 13 днів назад.

Роздуми отця Віктора Маринчака про святкування Різдва

У нас 25 грудня за новоюліанським і григоріанським календарем – це перший день, коли починає додаватися день, на хвилину стає довшим. І саме тому церква свого часу обрала цей день як символ народження Сонця правди Ісуса Христа. Сонце народжується на новий рік і спаситель наш народжується. А його називають у молитвах і сонцем просто і сонцем правди. І він народжується в той день, коли додається на одну мить, тобто мале ще сонце, новонароджене сонце нового року.

Отець Віктор акцентує на тому, що всі віруючі відзначають свято в один і той же день — просто за різними календарями. Тепер ми хочемо з’єднатися в одному календарі. І це відповідає символіці Різдва, символіці новонародженого сонця. Саме тому прийнято таке рішення переходити на новоюліанський календар, щоб 25 грудня відзначалося разом з усім цивілізованим світом Різдво Христове.

Чи можна відзначати Різдво в Україні двічі

Отець Віктор каже, що немає нічого страшного в тому, щоб відзначати Різдво в Україні 2023 25 грудня, але тоді вийде, що віруючі, які зустрічають свято 7 січня, відзначать вже Різдво в Україні 2024 – оскільки за їх календарем Христос народиться після Нового року.

Від 25 грудня до 6 січня період зимових свят. 25 грудня – це Різдво Христове, а 6 січня – це Богоявлення, це хрещення Спасителя нашого Ісуса Христа. Колись ці два свята були об’єднані й святкувались в один день. І загальна назва була Богоявлення, бо з’являється Христос, народившись. Являється він народові, коли приходить хреститися, саме тому це свято називають Богоявленням. І воно об’єднало і подію Різдва і подію Хрещення Ісуса в Іордані.

Тобто, момент з тим, якого числа Різдво, кожен українець вирішує для себе сам, але священник сподівається, що люди з часом звикнуть і будуть ставити ялинку саме 25 грудня. На цей час нічого страшного або неправильного в тому, щоб відзначати Різдво 2023 і Різдво 2024 – зустрічати свято в обидві дати два рази замість однієї.

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

  • Тарифи на опалення для мешканців Рівного і Квасилова не змінюються
    Для мешканців Рівного та Квасилова тарифи на опалення залишаються незмінними і залишаються на рівні 2021 року. Водночас Виконавчий комітет Рівненської міської ради розглянув сьогодні питання про коригування тарифів на теплову енергію та підтримав встановлення економічно обґрунтованого тарифу.