Шахраї полюють на кошти. Варто дотримуватися нескладних правил, що допоможуть їх захистити від шахраїв.
Злодії можуть виманити ПІН-код до картки та інші дані на торговельних майданчиках. Основним інструментом у їхній схемі є фальшиві сайти та посилання, які імітують справжні ресурси.
Приклад такої схеми:
1 крок. Шахрай удає, що хоче купити товар.
Зловмисник пише продавцеві на торговельному майданчику OLX, демонструючи зацікавленість у товарі. Він пропонує перенести спілкування до месенджера Telegram, мотивуючи це нібито технічними проблемами з відображенням фотографій на платформі OLX.
2 крок. У месенджері він повідомляє про готовність придбати товар і пропонує організувати відправлення через «Нову пошту» з повною передоплатою на картку. Для цього запитує в продавця номер картки для оплати і надсилає адресу для доставки товару.
3 крок. Запевняє, що все оплатив і надсилає фішингове посилання, стилізоване під сторінку авторизації банку, де продавцеві пропонують підтвердити отримання коштів.
4 крок. Виманює дані через шахрайський сайт.
На фішинговій сторінці продавцеві пропонують ввести номер мобільного телефону, номер картки та ПІН-код для підтвердження отримання коштів.
5 крок. Шахраї полюють на кошти
Шахрай краде гроші.
Отримані дані шахраї використовують для прив’язки акаунту користувача до нового пристрою або для онлайн-авторизації на порталі відповідного банку, що дає їм змогу вивести кошти з рахунку жертви.
Як уберегтися від шахрайства?
– Обговорюйте деталі угоди виключно в чаті торгівельного майданчика або використовуючи його додаток!
– Перевіряйте сайти, на яких вводите свої дані.
Пресслужба Рівненської ОДА
Читайте також: Мешканців Рівненщини шахраї обдурили на понад 300 тис. грн
- Футболіста родом з Рівненщини викликали до збірної УкраїниУродженця села Зоря, що біля Рівного, Олексія Сича, викликано у збірну України. Оборонець львівського «Руха» доєднається до команди Сергія Реброва і матиме можливість зіграти у вирішальних матчах Ліги націй проти збірних Грузії та Албанії.