Чотири роки тому, 16 липня 2016 року, обрали секретарем Рівнеради Сергія Паладійчука. Відтак, з цієї нагоди журналісти газети «Сім днів» поспілкувалися з Сергієм Богдановичем щодо його роботи на цій посаді.
– Сергію Богдановичу, багато читачів нашого видання не до кінця розуміють, які ж функції та повноваження у секретаря Рівненської міської ради. Власне, роз’ясніть, чим же займається секретар Рівненської міської ради?
– Увесь процес – від моменту появи проєкту рішення Рівненської міської ради, розгляд його на сесії, і завершуючи контролем за його реалізацією відповідними структурами виконавчих органів ради – усе це в компетенції секретаря Рівнеради та його апарату. Передусім, це організація та забезпечення роботи депутатів Рівненської міської ради під час сесій та в постійних комісіях. Якщо говорити про мене, то більшість зусиль були направлені на відкритість, прозорість роботи Рівненської міської ради. Зокрема, онлайн трансляції засідань Рівнеради, відкриті архіви рішень та розпоряджень, петиції, розумне місто, електронні сервіси, система електронного документообігу, IGOV сьогодні видаються абсолютно звичними і такими, що були завжди. Та у 2016 році, коли ми лише починали їх запроваджувати, вони були революційними та прогресивними.
Довідково: Секретар міської ради – посадова особа місцевого самоврядування, яка обирається зі складу депутатів міської ради за пропозицією міського голови.
Секретар міської ради:
- організовує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечує оприлюднення проєктів рішень ради;
- забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень ради;
- координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
- забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів.
Особливим завданням стала розробка та впровадження нового порталу Рівненської міської ради. Я пишаюся тим, що нам вдалося розробити та запустити його, не витративши на це жодної бюджетної гривні. Для того, щоб читачі розуміли, чому це так важливо, хочу відзначити, що аналогічні сайти багатьох міських рад України вартують 800-900 тисяч. Є навіть понад мільйон.
Ще одним викликом, який вдалося реалізувати, стало запровадження електронної системи документообігу в самій міськраді. Адже завдяки впровадженню цієї системи строк, який проходить від звернення рівнян в міськраду до розгляду їхнього питання в сесійній залі, скоротився в три-чотири рази.
Усі ці заходи та проєкти ми запроваджували з чітким розумінням (одне із головних завдань секретаря міської ради) зробити доступною та прозорою роботу депутатів. І я вважаю,нам це вдалося. Адже нині на новому сайті будь-який мешканець Рівного може знайти не лише проєкт чи ухвалене рішення міськради, але й ознайомитися з тим, як голосував його депутат, прочитати звіт про роботу цього депутата чи переглянути в онлайн-режимі перебіг сесій міської ради.
Це лише частина того, що нам вдалося реалізувати протягом останніх років.
– Чому, на Вашу думку, запровадження системи електронного документообігу таке важливе для міста? Наскільки ця система є корисною для рівнян? Адже вона більше стосується роботи апарату Рівнеради.
– Насправді, це зовсім не так. Ще будучи депутатом попередніх скликань,я бачив, що рішення, з моменту звернення заявника до його розгляду в сесійній залі, проходить вісім-дев’ять місяців, а деякі рішення готувалися й більше року. Уявіть, що людина, приміром, отримала спадщину і хоче її оформити або продала майно і хоче переоформити земельну ділянку. Якщо їй доведеться чекати рішення сесії близько року, то це неправильно. Тому я переконаний, що запровадження електронної системи документообігу – це дуже важливе питання саме для пересічних рівнян. Адже в тому й завдання Рівнеради, щоб спростити життя звичайних людей.
Разом із тим я, як патріот свого міста і депутат, не можу залишатися осторонь актуальних проблем,важливих для громади. А тому, ставши секретарем міськради, ініціював низку проєктів, направлених на розвиток різних сфер життя нашого міста.
– Які це проєкти?
– Загалом протягом чотирьох років мною було ініційовано понад 20 глобальних проєктів, що стосувалися різних сфер життя Рівного. Особливе місце серед цих проєктів займають проєкти, пов’язані з дітьми: відродження Пласту в Рівному, молодіжна міська рада, школа молодого політика та різні художні конкурси для дітей.
Були проєкти, направлені й на безпеку та комфорт мешканців міста. Зокрема, це проєкт «Безпечне місто». Основна його ціль– створити мережу камер відео нагляду задля безпеки мешканців міста. Нині в Рівному вже встановлено 92 такі камери. За їх допомогою поліція не раз знаходила викрадені автомобілі, розбійників та злодіїв, встановлювала осіб, причетних до вбивств, опрацьовувала інформацію після ДТП. Усе це свідчить про ефективність цього проєкту.
Ще одним важливим напрямком моєї роботи на посаді секретаря стала реалізація проєктів, пов’язаних із енергоефективністю та енергозбереженням. Починаючи із 2016 року, міська рада ухвалиланизку програм, до яких я мав безпосереднє відношення. Завдяки їм рівняни можуть суттєво менше платити за опалення, що економить їхні сімейні бюджети.
І, зрештою, не менш важливим напрямком моєї роботи стали проєкти, пов’язані з благоустроєм міста Рівне:облаштування відпочинкових зон, дитячих та спортивних майданчиків, впорядкування парків та створення алей. Особливо ефективним в цьому напрямку виявився Громадський бюджет. Запроваджений у 2016 році, він з кожним роком стає все популярнішим і все більше рівнян беруть в ньому участь.
– Ви розповіли про проєкти з енергоефективності, що вони дозволяють економити кошти людям. Розкажіть про нихбільш детально.
– У напрямку енергоефективності я працюю з 2009 року. І можу сказати без зайвої скромності, що Рівне – одне з кращих міст в Україні з енергоефективності. В цьому заслуга і моя, і міського голови Володимира Хомка, й Сергія Васильчука, тому що Рівне своєчасно запроваджувало програми, давало співфінансування. Ефект наявний: із 2010 року по 2020 рік ми скоротили споживання газу більш як у 2 рази. Якби така тенденція спостерігалася по всій Україні, нам вистачало б власного газу не лише на наші потреби, ми б його ще й експортували!Для того, щоб читачі розуміли важливість та користь від цих програм, наведу простий приклад: якщо будинок утеплений, поставлений ІТП, там впроваджені інші заходи енергозбереження, то сім’я платить не 3-4 тисячі гривень за опалення, а 1300-1700. А це – суттєва економія сімейного бюджету.
Серед найбільш популярних проєктів в цьому напрямку, до яких я мав безпосереднє відношення, хочу відзначити програми «Термомодернізації багатоквартирних будинків» та «Енергодім-Рівне». Ці програми направлені на допомогу мешканцям міста модернізувати їхні будинки із запровадженням енергоефективних заходів.
– Розкажіть,будь ласка, про проєкти із благоустрою міста. Що це за проєкти і де можна побачити їх реалізацію?
– Передусім, це проєкти, пов’язані з облаштуванням алей та благоустроєм парків. У 2017 році ми разом із депутатами висадили алею сакур на майдані Незалежності. У 2018 році такі ж сакури висадили біля драмтеатру. Цього року наші алеї зацвіли і прикрасили центр міста, зробивши його неймовірною фотозоною. Також до таких проєктів я відношу й ініційований мною загальноміський конкурс «Мій двір, мій дім, мій під’їзд». У його рамках найбільш охайні ОСББ отримують кошти для благоустрою своїх прибудинкових територій. Також чимало проєктів із благоустрою реалізовується й у рамках Громадського бюджету, який запрацював у Рівному з моєї ініціативи у 2016 році. За роки його реалізації нам вдалося облаштувати десь із 30 спортивних та дитячих майданчиків у різних районах міста та реалізувати близько 10 проєктів з благоустрою територій парків та скверів.
– Усе перелічене раніше – це успішно реалізовані проєкти. Але напевно, є щось, що не вдалося реалізувати.
– Дуже хотів, щоб ми сформували у Рівному щось на кшталт патріотичної команди, такого собі ядра, згуртували інтелігенцію. Команду, яка б відкинула політичні прапори, відкинула б столичні, київські, інтереси і сама робила б наше місто комфортним. Я цю ідею не закидаю і обов’язково реалізую. До речі, створена мною Координаційна рада бізнесу є своєрідним прообразом такої моделі. Моделі, коли понад три десятка потужних, сильних, успішних людей чи підприємців об’єднуються заради того, щоб працювати на користь міста, покращувати його!Зараз ми працюємо над реалізацією дуже великого та амбітного проєкту зі створення нового парку на Пагорбі Слави. Парк сімейного дозвілля. Плануємо створити навіть ботанічний сад. Це дуже амбітний та глобальний проєкт, над яким працюватиму й у подальшому.
Щоб постійно бути в курсі новин Вам підпишіться на наш Telegram