fbpx

Селище Квасилів прагне стати частиною Рівненської громади

Діліться інформацією з друзями:

Уже півроку приміське селище Квасилів є частиною Рівненської громади. Триває трансформація владних інституцій – від селищної ради повноваження, майно та активи передаються міській.

Про те, як відбувається перехід і що вже змінилося, розповіла журналістові «7 днів» староста селища Віта КИСІЛЬОВА.

– Віто Дмитрівно, чим живе нині Квасилів, чи відчувають мешканці себе частиною міської громади?

– Триває процес реорганізації влади. Все, чим володіла селищна рада, передається в управління міської. Не лише майно та активи, а й повноваження. Окремі міські управління вже почали обслуговувати селище: Трест зеленого господарства, ШЕУ, Спецкомбінат, міськсвітло. Спадщина всім дісталася, м’яко кажучи, не дуже.

Комунальники почали працювати в селищі уже з січня, хоч на той момент не всі формальності були виконані. Допомагали боротися з наслідками негоди. Була суттєва проблема з укладанням угод на постачання електроенергії для зовнішнього освітлення. Існував навіть ризик відключення. Але тут гарно спрацювали всі. Зокрема, й голова комісії з реорганізації, секретар міської ради Віктор ШАКИРЗЯН, заступник міського голови Володимир ДЯК, керівники міськсвітла. Допомогли і вже укладені угоди, проводяться ремонти ліній електропередач, тривають тендери для придбання ламп. Головне, що цим питанням нині займаються справжні фахівці. Сподіваюся, що невдовзі зможемо оновити цю систему. Подала проєкт на Громадський бюджет щодо реконструкції мереж зовнішнього (вуличного) освітлення. Сподіваюся, що наші квасилівці його підтримають. Він передбачає заміну 8 км ліній електропередач, шаф керування, освітлювальних ламп на потужніші та енергоощадні.

– Мабуть, однією з найбільших проблем є дороги?

– Як і всюди. Усі 27 доріг у селищі потребують суттєвого ремонту. Зокрема, і центральні вулиці Рівненська й 1-го Травня. Через Рівненську пролягає дорога обласного значення. Нею їдуть цементовози, вантажівки, громадський і приватний транспорт у напрямку Здолбунова. Після зими виявилося, що на багатьох вулицях є чимало ям. Вишнева і Тиха в жахливому стані, потребують грейдерування, підсипання і асфальтування. Капітальний ремонт потрібен на Молодіжній.

Уже рухаємося в цьому напрямі. В квітні частково провели ямковий ремонт. Найбільш небезпечні ділянки доріг уже відремонтували. Задоволені водії і пішоходи, бо це найперше безпека руху. Такі роботи будуть продовжуватися.

Не раз люди обговорювали облаштування Скверу пам’яті героїв, загиблих за Україну, який знаходиться біля будинку №48, що на вулиці Молодіжній. У березні Трест зеленого господарства почав впорядкування. Це був перший об’єкт, де стартували роботи. Далі навели порядок поблизу дитячого майданчика «Веселка», обрізали верби, очистили від чагарників та сміття. Розчистили ділянку біля Джерела. Спецкомбінат упорядкував територію старого кладовища. Люди звернули на це увагу. Помічають, що відбуваються зміни. Тому часто звертаються, радять, обговорюють проблеми, які потрібно ще вирішити. Ці звернення перенаправляю на міські служби, щоб було реагування.

– Що ще плануєте зробити цього року?

– Продовжаться роботи по дорожній мережі, благоустрою, чекаємо проведення тендерів. Сподіваюся, що вдасться відкрити філію ЦНАПу. Перші кроки вже зроблено. Вже один їхній фахівець працює, ще один стажується. Надаються послуги з реєстрації та зняття з реєстрації. Працюють спеціалісти з управління праці та соціального захисту, які приймають заяви на переоформлення субсидій. Двічі на тиждень приймає громадян землевпорядник. Це дуже зручно для людей, які в одному адмінприміщенні можуть вирішити кілька своїх питань. Ми тепер частина міської громади. Тож хочемо, щоб у нас було, як в Рівному. І не тільки в плані естетики чи благоустрою.

Спілкувалася Наталія НИРКОВА