Школі вкрай необхідна допомога та увага, – з таким проханням до секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна звернулися батьки-члени піклувальної ради ЗОШ №9. Аби ознайомитися з ситуацією на місці посадовець спільно з представниками міського управління освіти відвідав сьогодні навчальний заклад. Поспілкувалися з батьками та директором школи. Долучились і журналісти.
Як виявилося проблем у дев’ятій школі вистачає. Та й не дивно, адже приміщенню вже майже 50 років.
За словами директора Івана ІЩУКА, нині важливо очистити територію старого атлетичного майданчика. Адже тут цього року мають облаштувати нове футбольно-волейбольне поле із штучним покриттям. Торік такий проєкт став переможцем Громадського бюджету.
Нині на цій території – десяток старих напівзруйнованих металевих конструкцій. А також біля десятка старих тополь. Їх теж потрібно знести. Представники влади пообіцяли посприяти з отриманням дозволів на знесення дерев та демонтажем старих тренажерів.
Інше важливе питання, яке потребує вирішення – енергозбереження. Через старі вікна та двері втрачається багато тепла. У вкрай поганому стані й підлога в окремих навчальних та рекреаційних приміщеннях.
– Школа потребує ремонтів, батьки обурені, бо склалося враження, що держава забула про наш заклад і дітей, – пояснив причину звернення з проханням допомогти голова піклувальної ради закладу Назарій ВЕРНЮК. – Потребують оновлення санвузли, спортивні роздягальні. Треба ремонтувати підлогу. Маємо проблеми з тепловтратами. У школі частково замінили вікна, але залишилося 140 старих. Звісно, з нагальними питаннями батьки допомагають. Добровільні внески збираємо постійно. Останнє, що ми робили в 2020 році – заміна вікон у декількох кабінетах, бо там було дуже холодно, діти вчилися у теплих светрах, верхньому одязі. Утеплити школу було б добре. Зрозуміло, що це завдання не на один день.
Після спільної екскурсії школою директора попросили напрацювати чіткий перелік найбільш актуальних проблем, аби шукати шляхи та поступово їх вирішувати.
– До ЗОШ №9 приїхав на прохання батьків, аби на власні очі побачити, які існують негаразди, – пояснив секретар Рівнеради Віктор ШАКИРЗЯН. – Переконався, що існують проблеми з освітленням, і з підлоговим покриттям у багатьох приміщеннях, у спортзалі застарілі спортивні снаряди, які можуть бути небезпечними для дітей. Звісно ж потрібно вирішувати питання енергозбереження. Хотілося б мати повний перелік існуючих проблем, щоб поступово віднаходити кошти і їх розв’язувати.
Звісно ж у нашому місті є близько 70 навчальних закладів, і у всіх є ті чи інші «больові точки». Я планую з всюди побувати, ознайомитися з ситуацією. Усі проблеми не вдасться ліквідувати за один день чи навіть рік. Але поступово, крок за кроком маємо виконувати цю роботу. Адже наші діти заслуговують навчатися в комфортних і безпечних умовах.