«Укрзалізниця» повідомила про новий випадок самовільного захоплення землі на Рівненщині

«Укрзалізниця» повідомила про новий випадок самовільного захоплення землі на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

У межах Олександрійської територіальної громади зафіксовано новий факт самовільного захоплення земельної ділянки, що належить АТ «Укрзалізниця».

Про це повідомив виробничий структурний підрозділ «Рівненська дистанція колії» регіональної філії «Львівська залізниця» на офіційній сторінці громади.

29 травня 2025 року під час обстеження ділянки Рівне–Сарни (17 км, пікет 4-10, права сторона) було виявлено незаконне використання близько 0,6 гектара залізничної землі для господарських потреб.

У залізниці нагадують, що самочинне зайняття земель у смузі відведення є порушенням закону та передбачає кримінальну відповідальність.

За інформацією підрозділу, упродовж 2024–2025 років поліція відкрила 16 кримінальних проваджень за фактами самовільного зайняття земельних ділянок, які належать «Львівській залізниці». Один із таких випадків уже завершився судовим рішенням — Горохівський районний суд Волинської області визнав винним громадянина у порушенні ч. 2 ст. 197-1 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді одного року позбавлення волі.

У зв’язку з цим мешканців громади закликають утриматися від незаконного використання залізничних територій, зокрема для влаштування городів.