Орієнтовний час читання: 2 хвилини
Уряд розширив перелік підприємств, які можуть отримати статус критично важливих, та відповідно право бронювати своїх співробітників від мобілізації. Зміни до постанови про бронювання на час воєнного стану були затверджені 11 липня.
Центр спільних дій роз’яснив критерії, які тепер підприємствам потрібно виконати для отримання статусу критично важливих, а також назвав галузі, де заброньовано найбільше фахівців.
Під час широкомасштабної війни важливо мобілізувати всі можливі ресурси держави та населення. Проте, важливо зберегти баланс між потребами фронту, в забезпеченні військових та цивільному житті. Щоб уникнути зупинок на заводах або проблем з енергопостачанням через нестачу фахівців.
Для забезпечення стабільності уряд і парламент внесли зміни до законодавства, які дозволяють бронювати працівників від мобілізації. Цю можливість мають державні органи, місцеві органи влади, підприємства та організації, які здійснюють мобілізаційні завдання або виробляють товари, необхідні для армії, а також ті, що є критично важливими для економіки та життєдіяльності населення.
Наразі, понад пів мільйона фахівців вже заброньовані. Найбільше фахівців залишилися в енергетичній, транспортній та аграрній галузях.
Один з критеріїв для отримання статусу критично важливого полягає в сплаті податків до державного та місцевого бюджетів на суму понад півтора мільйона євро. Нововведення дозволило зараховувати сплачений єдиний соціальний внесок до цієї суми, що полегшить завдання меншим підприємствам, які раніше не могли відповідати цьому критерію.
Крім того Постанова зобов’язує розглядати заяви про визнання підприємства критично важливим протягом 10 робочих днів, щоб уникнути затягування з боку державних структур. Такими структурами є профільні міністерства та обласні державні адміністрації.
Уряд, зокрема, Міністерство економіки, активно працюють над тим, щоб процедура бронювання співробітників була прозорою. У квітні були внесені зміни, які скоротили час процедури до максимум 25 робочих днів від подання списків військовозобов’язаних до їх зарахування на спецоблік.
Проте, деякі аналітики Центру спільних дій вказують на відсутність достатньої відкритості в уряді щодо цього питання. Затримки між ухваленням урядових постанов та їх публікацією можуть становити кілька тижнів, навіть під час воєнного стану. Вони вважають таку практику неприйнятною, і це може потребувати удосконалення для більшої прозорості та ефективності процес
Читайте також: Під час перевірок прокурорів у прикордонних областях виявили 10 зрадників
- Групу осіб на незаконному виготовленні підакцизних товарів викрили на РівненщиніУ Дубенському районі поліцейські викрили групу осіб, які розробили «схему» незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів Правоохоронці провели 11 обшуків, під час яких вилучили підакцизні товари вартістю близько пів мільйона гривень, а також іще майже 600 тисяч гривень, одержані фігурантами…