Російський флот у Севастополі знаходиться згідно Харківських угод, підписаних Україною і Росією у 2010 році.
До Конституційного Суду України з проханням звернулися народні депутати. Вони просять перевірити конституційність Харківських угод, підписаних Україною і Росією у 2010 році. Ці угоди дозволили ворогові тримати свій чорноморський флот у Севастополі аж до 2042 року. Лиш через кілька років після підписання угоди росіяни окупували півострів Крим.
До Суду надійшло конституційне подання щодо відповідності Конституції України (конституційності) Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України
До Конституційного Суду України 31 березня 2023 року надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 21 квітня 2010 року, ратифікованої Законом України від 27 квітня 2010 року №2153-VI „Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з перебування флоту Російської Федерації на території України“ (далі – Угода).
Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що оскаржувана Угода не відповідає частині сьомій статті 17 Основного Закону України, а також стверджує, що вказана Угода суперечить принципам забезпечення національної безпеки. Крім того, народні депутати України зазначають про відсутність нормативно-правової бази для вчинення міжнародної угоди такого змісту. А отже, на думку суб’єкта права на конституційне подання, є підстави для визнання Угоди неконституційною.
З текстом конституційного подання можна ознайомитися на офіційному вебсайті Суду в рубриці „На розгляді Суду“.
Читайте також: Міністр спорту наголосив на важливості відсутності російських спортсменів на Олімпійських іграх