Різдвяний піст за новим стилем у 2024 році починається 15 листопада.
Під час різдвяного посту, який триває 40 днів, вірянам заборонено вживати м’ясо, яйця і молочні продукти. Крім харчових обмежень, є ще й духовні: не можна лаятися, сваритися, віддаватися шкідливим звичкам.
Різдвяний піст триває з 15 листопада до 24 грудня включно. Цей період ділиться на три частини.
Перший етап – з 15 листопада по 6 грудня. У середу і п’ятницю прийнято сухоїдку, в понеділок можна їсти гарячу їжу, не приправлену олією. В інші дні дозволені страви з олією, а також вино і риба.
Другий етап – з 7 по 18 грудня. У понеділок, середу та п’ятницю – підгодівля. У вівторок і четвер дозволяється гаряча їжа з олією, у вихідні — риба і вино.
Третій етап – з 19 по 24 грудня. Це найсуворіший період посту. У вівторок і вихідні можна їсти страви з олією, у четвер – без олії. Понеділок, середа і п’ятниця – сухий корм.
Сухоїдіння під час посту – це відмова від термічно обробленої їжі. У такі дні можна їсти сирі овочі та фрукти, сухофрукти, горіхи, зелень, оливки. Сухоїдіння обов’язкове тільки для ченців. Звичайні віддані можуть наслідувати його за бажанням для додаткового подвигу.
Постувати у Різдвяний піст чи ні – особиста справа кожного. Не можна дотримуватися посту дітям, вагітним жінкам, людям із хронічними захворюваннями та військовослужбовцям. Але всі віруючі повинні утримуватися від шкідливих звичок і лайок.
Якщо вам важко відразу відмовитися від м’яса, ви можете почати з маленьких кроків. Наприклад, відмовитися тільки від м’яса, але їсти яйця і молочні продукти.
Читайте також: Календар харчування в Різдвяний піст
- До 72 годин з інтернетом під час знеструмлень: як під’єднати xPONЩодня енергосистема України перебуває під обстрілами країни-терориста. Під час знеструмлень люди масово перемикаються на мобільний інтернет, і навантаження зростає майже в 10 разів. Через це базові станції мобільних операторів швидко розряджаються й зв’язок погіршується.