Глобальна напасть, яка вже понад півроку лихоманить світ, змушує всіх нас вчитися жити по-новому. Не стала винятком і спільнота ОСББ Рівного, яка, незважаючи на карантин, старається втілити якщо не всі, то бодай більшість із своїх задумів.
І неабияку допомогу їм у цьому надає міське управління економіки, на яке покладена функція реалізації міських програм з підтримки об’єднань співвласників. Так, днями вже вдруге було проведено онлайн-семінар для голів правлінь ОСББ, які беруть участь у муніципальній програмі.
– А по-іншому й не може бути, – каже заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук. – Бо об’єднання співласників (і не тільки вони) нині опинилися у вкрай скрутній ситуації. Особливо ті, хто вперше бере участь у муніципалці. А отже їм, як нікому, потрібні консультації та поради, які ми надаємо під час онлан-семінарів. Крім того, нехай і дистанційне, але таке живе спілкування дає можливість головам правлінь ОСББ обмінятися своїми думками, поділитися надбаним досвідом.
– З якими найбільшими труднощами стикаються нині об’єднання співвласників?
– Мабуть, найбільше, що нині турбує голів правлінь ОСББ, – це внесок громади будинку в реалізацію проєкта. Адже через карантин чимало людей втратили заробіток, а дехто взагалі залишився без роботи. Не маючи упевненості в тому, що вдасться зібрати з людей гроші, дехто відмовляється від участі в муніципалці. Зараз, для прикладу, ситуація така, що із 69 відібраних проєктів уже є три відмови.
Разом з тим, чотири ОСББ внесли зміни в обсяги робіт. Наприклад, хтось планував модернізувати два ліфти, але побачив, що вдасться зібрати суму внеску з громади. Інші мали намір провести модернізацію, а тепер хочуть провести капітальний ремонт ліфта. Хоча, як на мене, це не зовсім правильно. Але ми з розумінням ставимося до проблем людей і намагаємося, наскільки це максимально можливо, йти їм назустріч.
– Чи не вплинув карантин на фінансування «муніципалки»?
– Ситуація з наповненням міського бюджету справді складна. Але я думаю, що місто повністю виконає взяті на себе зобов’язання, а відтак знайде можливість виділити передбачені на реалізацію Муніципальної програми сталого розвитку 47,5 мільйона гривень. Нагадаю, перевага при відборі проєктів надавалася ремонтам: усіх інженерних мереж, покрівель і ліфтів. При цьому пріоритет був за об’єднаннями співвласників, які вперше чи вдруге беруть участь у Муніципальній програмі сталого розвитку. А що стосується ліфтів, то першочерговим правом користувалися ті, що досі не проводили ремонт підйомників за кошти держави чи міста. Тобто йдеться не просто про красу чи комфорт, а життєздатність багатоповерхівок. Але в яких умовах житимуть мешканці будинку, залежить не від міської влади, а від самих людей. Ті, хто дбає про свої побутово-комунальні умови, вже встиг по кілька проєктів реалізувати в рамкам міських програм з підтримки ОСББ.
– Сергію Миколайовичу, а скільки взагалі проєктів втілено об’єднаннями співвласників за підтримки міста?
– Для прикладу, за період із 2016 по 2019 роки у рамках впровадження заходів міських програм реалізовано 547 проєктів загальною вартістю понад 322 мільйона гривень, де внесок міста склав більш як 187 мільйонів гривень. А загалом, починаючи з 2004 року, реалізовано 769 проєктів загальною вартістю 360 мільйонів, з яких 216 мільйонів гривень – доля міста. Це, погодьтеся, чимала сума. Зрештою, більше, ніж міська влада Рівного, на підтримку об’єднань співвласників ніхто не виділяв.
Ігор КОПАЧ
Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»