fbpx

Рівняни, які отримують субсидію, повинні подати нову заяву для її призначення

Діліться інформацією з друзями:

Уряд 14 квітня 2021 року вніс зміни до Порядку призначення житлових субсидій. Відтак щоб отримати субсидію (у тому числі на наступний період), із травня 2021 року всім без винятку домогосподарствам необхідно подати нові заяви про надання житлової субсидії. Разом із заявою вони повинні надіслати декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Де взяти бланки?

Після затвердження бланків заяви та декларації їх можна буде роздрукувати, зайшовши на сайт управління, або на сайті Міністерства соціальної політики чи отримати бланк в управлінні.
Куди подати?
Заяву та декларацію можна подати, звернувшись особисто до філії управління та до скриньки, яка розміщена біля приміщення управління на вул. Соборна, 12 або надіслати за поштовою адресою: м. Рівне, вул. Соборна 12; електронною адресою: 03195441@mail.gov.ua чи скористатися Веб сайтом: rivnesoc.gov.ua або сайтом Міністерства соціальної політики https://subsidii.mlsp.gov.ua.
Також можна подати документи до ЦНАПу. Мешканцям смт Квасилів для зручності прийом проводиться за адресою: смт Квасилів, вул. Б.Хмельницького, 2.
Звертаємо увагу на те, що житлова субсидія (як і раніше) розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються всі особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла, доходи і майновий стан яких враховується під час призначення субсидії. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи і майновий стан членів сім’ї особи зі складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла на таких осіб не розраховуються.
З урахуванням нових змін субсидія не призначається, якщо хтось із членів сім’ї або складу домогосподарства:
протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив покупку на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тисяч гривень:
купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх);
здійснив платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми). Крім об’єктів спадщини та дарування;
внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;
благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);
надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики;
на момент призначення субсидії має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня;
за 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн;
перебував за кордоном сукупно більше як 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);
немає доходів, які враховуються під час призначення житлової (за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України);
володіє транспортним засобом, з дати випуску якого пройшло менше як 5 років або якщо в сім’ї є більше ніж один транспортний засіб, з дати випуску якого пройшло менше ніж 15 років;
має у власності більше як одне житлове приміщення (квартиру, будинок);
має заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці за даними Єдиного реєстру боржників.
Зазначені факти фіксуються заявником у заяві і декларації, а згодом проходять верифікацію.

Також субсидія не призначається, якщо:

  • площа житла становить понад 130 кв. метрів для квартири і більше як 230 квадратів для будинку;
  • сім’я не повернула надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди отримання субсидії;
  • у сім’ї наявна заборгованість за комунальні послуги понад 340 гривень.

Наголошую, що в зв’язку з новими змінами житлова субсидія призначатиметься у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в уповноваженому банку. Винятком є особи з інвалідністю І групи, особи, які за висновками ЛКК не здатні до самообслуговування та потребують стороннього догляду, особи, які досягли 80-річного віку, які мають право на отримання житлової субсидії через виплатні об’єкти Укрпошти.
Просимо громадян не хвилюватися та не створювати ажіотаж. Усі подані документи будуть опрацьовані. Наголошую, що зміни до Положення несуть зміни і до програмного комплексу, яке управління використовує для призначення житлової субсидії. Програмний продукт не допрацьований.
Ставимо до відома: призначення житлових субсидій у зв’язку з нововведеннями прийматиметься на загальних підставах, які обумовленні Положенням, оскільки попередньо діючу комісію скасовано.
Будь-яка ситуація в кожній родині абсолютно унікальна. Тому для оформлювача субсидії особливо важливий індивідуальний підхід саме до його обставин. На жаль, далеко не кожен здатний розібратися в усіх тонкощах цього складного процесу, адже законодавство та правила оформлення субсидій постійно змінюються, викликаючи багато питань у наших громадян.
Тому всю важливу інформацію можна прочитати на стендах, на сайті управління та соціальній сторінці Фейсбук.
Тетяна ГОРБАТЮК, начальник відділу з призначення житлових субсидій