fbpx

Рівненські тролейбуси дезінфікують, маршрутки – ні (ВІДЕО)

Діліться інформацією з друзями:

Віруси й раніше атакували людство. Один із головних бар’єрів для їх поширення – регулярна дезінфекція. Про те, кому, коли і головне – як правильно її робити, журналістці газети «7 днів» розповіла заві­дувачка відділення дезінфектології Обласного лабораторного центру Клавдія Смитюх:

– Дезінфекція – надзвичайно дієвий метод боротьби з інфекційними захворюваннями. Її слід робити і для профілактики різноманітних вірусних захворювань у місцях скупчення людей (ринки, супермаркети, автовокзали, залізничні вокзали, кафе, ресторани, громадський транспорт). За правилами, обробка здійснюється тричі на день. Це має бути вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів та ретельне провітрювання.

– Хто має це робити?

– За проведення дезінфекції персональну відповідальність несуть керівники установ, організацій та транспортних підприємств, а реалізовувати її мають підготовлені працівники.

– А як щодо офісів, у яких працюють люди, де в трудовому колективі ніхто не хворий. Наскільки часто та як ретельно треба робити дезінфекцію?

– В офісах дезінфекцію слід проводити по завершенні робочого дня. А починати працю всі мають з елементарного – миття рук. Бо дезінфекція – це, перш за все, гігієна. Мити руки необхідно з милом, добре намилюючи долоні та кожен палець. Якщо немає такої можливості, потрібно користуватися спиртовим антисептиком. Він має містити не менш як 70% спирту. Протирати руки треба до повного висихання, але не менш як 20 секунд. Після цього дезінфікуючим розчином слід протерти робоче місце: стіл комп’ютер, комп’ютерну мишку, телефон.

Під кінець робочого дня методом зрошування із застосуванням деззасобів провести дезінфекцію. А за півгодини провітрити та провести вологе прибирання офісного приміщення. Якщо в офісі працює багато людей, провітрюйте і зволожуйте приміщення частіше.



– Чи є якісь вимоги до дезінфікуючих засобів?

– Дезінфекцію слід проводити з використанням деззасобів, дозволених Міністерством охорони здоров’я України. Це хлорвмісні: Гуасепт, Хоспісепт, Дезефект, Медікарин, Лізоформін тощо. На кожному дезінфекційному засобі є методичні вказівки як застосовувати, є інформація як використовувати при коронавірусних інфекціях.

– Чи варто вживати спиртові препарати всередину? Для профілактики захворюваності.

– Ні. Антисептики використовувати слід виключно для миття рук. Краще полоскати горло сольовими розчинами. Віруси цього також не люблять.

– А як щодо громадського транспорту?

– Днями стало відомо про профілактичну обробку громадського транспорту для запобігання поширенню інфекцій. Ми провели три рейди, під час яких перевіряли громадський транспорт. Тож мушу сказати, що дезінфекція проводиться стихійно, непрофесійно і не скрізь. Лише в тролейбусному управлінні її проводять як слід. Там для цього виділили людину і приміщення для зберігання деззасобів, пристроїв для її проведення. Тролейбуси дезінфікують, миють і лише згодом вони виїжджають на лінію.

Що стосується маршрутних таксі, то там такого не проводиться. В окремих водіїв ми бачили деззасоби. Але як їх використовувати, вони не дуже орієнтуються. Щоб професійно проводилася дезінфекція маршруток хоча б раз на тиждень, потрібно, щоб кожен перевізник уклав договір з Обласним лабораторним центром. Тоді ми будемо це робити так, як того вимагають інструкції. При цьому щодня необхідно робити вологе прибирання в салонах маршруток, про що теж мають потурбуватися перевізники.

На мою думку, нині краще не користуватися громадським транспортом, бо у нас він не обробляється, як слід, до того ж – брудний. Зрозумійте, це не просто слова. Це висновок після наших рейдів, які ми проводили спільно з управліннями охорони здоров’я і транспорту.

Спілкувалася Оксана ПИЦЬКА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»