Про це сьогодні на черговому онлайн брифінгу в Рівненській ОДА розповіла керівниця обласного Центру громадського здоров’я Олена Гандзюк.
Нині медичні працівники знаходяться в особливій зоні ризику ураження COVID-19 чи не означає це, що усі вони потребують обстеження? На запитання модератора брифінгу Олександра Поліщука відповіла Олена Гандзюк.
Зокрема, вона сказала:
– Дійсно, коли стоїть питання щодо обстеження населення на коронавірусну інфекцію, ми дотримуємося чітких протоколів, задекларованих МОЗ. А саме, це клінічні прояви, контакт з хворими на COVID-19 або, коли людина прибуває з країни, ураженої коронавірусною інфекцією.
Коли в нашій області почала розвиватися епідемія, потреба обстежувати медиків, постала дуже гостро.
Хоча не всі медики підпадають під ці чіткі критерії. І тоді на комісії ТЕБ та НС розглянули це актуальне питання, і прийняли рішення. Оскільки медики складають групу осіб з високим ризиком зараження, вони мають право не лише на індивідуальний захист засобами індивідуального захисту, але й на обстеження методом ПЛР.
Потрібно зважати, що не всіх підряд ми будемо обстежувати.
Встановлена така почерговість:
- обстежуються медики, в першу чергу, з ознаками распіраторної інфекції
- медики, які перебували в тривалому контакі з хворими на COVID-19
- третю групу становлять особи так званих контактних медиків або члени їхніх родин.
Практика показує, що досить часто COVID-19 медики заносять в лікарню ззовні, а не заражаються в медзакладі. Тобто, ми повинні розуміти оці епідеміологічні ланцюжки. Втім, медики нашої області мають досить серйозну перевагу в тому плані, що з вчорашнього дня мають можливість обстежуватися на CОVID-19.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»