Рівненські макарони вразили американців. Відвідавши «Віліс», заокеанські партнери сказали: «У вас тут уже Америка!»
Рівненське приватне підприємство «Віліс» – це загальновизнаний бренд у харчовій промисловості. Його продукцію знають у десятках країн світу. Вона є затребуваною, конкурентоспроможною. Але щоб вийти на світовий рівень, знадобилися роки щоденної напруженої праці. Тепер, можна сказати, слава сама біжить за «Вілісом» і його керівником Віктором ЖАБЧИКОМ.
– У нас у 90-х роках була оптова компанія, де працювало 13 осіб, – говорить Віктор Федорович. – Але виникли форс-мажорні обставини – нас обікрали на 60 тисяч доларів. Люди, з якими працював пліч-о-пліч, повтікали, як щурі з корабля. У команді залишилися я, моя дружина та ще один працівник. Довелося заново все починати. Зайнялися торгівлею макаронами. Тоді зрозумів: треба відкривати власне виробництво. У 1998 році започаткували сімейний бізнес.
Перший макаронний прес придбали в харківській фірмі продуктивністю 120 кілограмів на годину. Згодом закупили ще два вітчизняні преси потужністю відповідно 250 і 500 кілограмів на годину.
На ринку харчової промисловості ми почали набирати «вагу». У 2012 році в Європейському банку реконструкції та розвитку в Україні взяли кредит і купили італійський макаронний прес. Тепер маємо вже 5 «італійців». Обладнання дуже надійне, працює супер!
Пам’ятаєте, раніше в наших магазинах була японська техніка. Зараз ринок заполонила китайська. Але є різний Китай, який, з одного боку, асоціюється з ширпотребом, а з іншого – з високими технологіями. Для прикладу: на нашому підприємстві встановлена дуже ефективна китайська технологічна лінія. У ній тільки дві речі з Піднебесної – вхідний автомат і нержавійка. Усе решта обладнання – європейське.
У кожного з членів нашої сім’ї чітко визначені ролі. Дружина Людмила Сергіївна здійснює фінансову діяльність. Син Сергій їздить по всьому світу – його напрям обладнання, автомобільний транспорт. Донька Ірина – заступник директора з маркетингу.
Споживачі марки “Віліс” задоволені асортиментом
– Що пропонуєте споживачам?
– Наше підприємство виготовляє макаронні вироби під власними торговими марками: «Віліс», «Макарелла», «Italino», «Viverelli»; а також на замовлення багатьох супермаркетів і компаній. Це цілий букет торгових марок: «Премія», «Повна чаша», «Extra», «Суперово», «Наш край», «Кухарочка», «Перший ряд», «Clever», «Marka Promo», «Piatto», «Family», «Margarita» та інші. Виготовляємо понад 50 найменувань продукції!
Крім макаронних виробів, пропонуємо споживачам повидло. Торік збудували цех і почали виготовляти макарони швидкого приготування. У планах – супи швидкого приготування. Їх поставлятимемо на вітчизняний і на зарубіжний ринки.
– До речі, зі збутом продукції на ринки близького і далекого зарубіжжя є проблеми?
Дуже задоволені нашою продукцією в США. Ми нещодавно підписали великий контракт.
– Ми нині на рівних конкуруємо з Європою, Азією, Америкою. До війни відправляли свою продукцію більш як у 30 країн світу. Свого часу не просто було виходити на європейський ринок — прискіпливо перевіряли якість нашої продукції. Але до нас не було жодних претензій.
Працюємо тільки за передоплатою
У час війни нам треба максимально забезпечувати макаронною продукцією Україну. Згідно з укладеною угодою ми виготовили для Організації Об’єднаних Націй 6000 тонн макаронних виробів. Вони призначені для українських споживачів – жителів Одеси, Рівного, Києва, Кропивницького, інших міст. Пакети формують не тільки макаронами, а й крупами, олією.
На сьогодні, коли дефіцит товару, мені треба далі розвиватися, щоб бути конкурентоспроможним в Європі, Америці, Японії, Китаї.
Нам треба продавати за кордон не сировину, а продукцію! Усі кажуть про додану вартість. А я ПДВ викинув би! Це бандитський податок! Для чого він потрібен? Треба платити податок з прибутку! І повинні платити всі без винятку! Ми є одним із найбільших платників податків у Рівному. Постійно отримуємо дипломи переможця обласного туру Всеукраїнського рейтингу як сумлінні платники податків у галузі переробної промисловості – виробництві макаронних виробів.
90-і роки вже канули в Лету. Але вони були для мене дуже складними – наїжджав рекет, бандити, вимагали гроші контролюючі органи. Але я в житті нікому не платив. Зараз ситуація кардинально інша, допомагає розвивати бізнес держава. Нинішній уряд є першим за часів Незалежності, який повернувся обличчям до виробника — запровадив кредитування за програмою 5-7-9. Це найкраще, що нині є для бізнесу.
Рівненські макарони вразили американців
Зокрема Рівненська обласна адміністрація. Хочу подякувати її екскерівникові Віталію Ковалю та нинішньому очільнику Олександрові Ковалю. Задоволений співпрацею з міською радою, виконувачем обов’язків міського голови Віктором Шакирзяном. Чесно кажучи, я на виборах не голосував за нього, але зараз його діяльність на відповідальному посту підтримую повністю! Він, на моє переконання, людина нової формації. Якщо заглиблюватися в минуле, то добрим словом хочу згадати колишніх очільників міста – Віктора Чайку та Володимира Хомка.
– Нещодавно Ваше підприємство відвідали американці, які представляють харчову промисловість. Вони, наскільки мені відомо, залишились дуже задоволені побаченим.
– До нас приїжджали представники американської міжнародної грантової компанії USAID і рівненські макарони вразили американців. Ми виграли в них грант на суму 37,5 млн гривень для будівництва лінії зі швидкого приготування макарон. Закордонні гості були подивовані, що ми маємо європейський сертифікат якості (по ньому набрали 97,6 бала; це найвищий рівень!). Крім того, маємо сертифікат, який дозволяє нам торгувати з арабськими країнами.
Ознайомившись із нашим виробництвом, з сучасним, високоефективним обладнанням, побутовими умовами, де панують зразкові чистота і порядок, американці сказали: «Тут у вас уже Америка!».
Керівник знає ім’я кожного працівника
– На Вашому підприємстві працює багато людей. Був приємно вражений, що кожного знаєте на ім’я.
– Ми створили понад 150 робочих місць. Оскільки в нас плани на розширення виробництва, то будемо набирати до себе в команду нові кадри. У нас проходять практику студенти коледжів і Національного університету водного господарства та природокористування. Зараз працює близько 15 спеціалістів з технічною й економічною освітою, які закінчили «водний» заклад. Є випускники Національного університету «Львівська політехніка» та Тернопільського фінансово-економічного інституту. До речі, я не бачу різниці між спеціалістами, які закінчували Києво-Могилянську академію та названі заклади.
Спеціалісти мого підприємства проходили практику в Канаді, Болгарії, Італії. У мене зараз працюють люди, які раніше збагачували економіку Польщі, Італії, Португалії.
На жаль, зараз дуже багато наших людей виїхало за кордон. Я також свого часу 8 років працював у різних європейських країнах. Там набрався великого життєвого досвіду. У Польщі навчився, як треба торгувати. У Німеччині — пунктуальності, якості, відповідальності. З Росії ніяких уроків не виніс, бачив там лише нахабство й обман.
Я можу стверджувати: наші спеціалісти, які на заробітках, набагато грамотніші від місцевих технічних працівників, будівельників. Я казав і полякам, і італійцям, і німцям: прийде час і ви будете на мене працювати!
– Ваше підприємство надає велику допомогу Збройним силам України. Розкажіть про це детальніше.
– Ми не беремо участі в тендерах. Ми українську армію забезпечуємо власною продукцією безкоштовно. Відправляємо її у військові частини, батальйони, передаємо через волонтерів.
Для наших воїнів купляємо різну техніку, зокрема джипи, інше обладнання, про яке не можу розповідати. Під нашою опікою 457 окремий піхотний батальйон. Ми, зокрема, проплачуємо їм кошти за ремонт автомобілів, який вони проводять в одному з міст на сході України.
Наведу кілька відгуків про нашу продукцію. Ось що мені на вайбер написали військові з населеного пункту Дружківка: «Хлопцям сподобалося. Дякую. Турецьку мівіну повикидали. Кажуть, смердить нафтою. Дайте ще!».
Інший короткий допис: «Вікторе Федоровичу! Дякують вам за допомогу медики 4 окремої танкової бригади. Все прийшло!».
Вести перемовини з москалями безрезультатно!
– Війна, на жаль, триває. Але кожна війна врешті-решт закінчується перемовинами.
– Мене влаштовує закінчення війни тільки на наших умовах. Вести перемовини з москалями безрезультатно!
Мій батько Федір Іванович дуже любив Україну і ненавидів москалів. Він завжди казав: москаль ножа в спину встромить!
З лап цього тупого ведмедя нам треба якнайшвидше вирватися. Не можна здаватися. Наша країна приречена бути в НАТО. Бо якщо ворог відчує хоч якусь перемогу, то може напасти знову через 5-10 років.Чому стався напад? Бо ми не цінували волю. Наші колишні правителі продали зброю, роззброїли армію.
Ми — європейська держава. Я вірю: в майбутньому станемо однією з найбагатших і найперспективніших країн світу.
– Одне з Ваших захоплень – футбол?
– Я є членом футбольного клубу «Верес». Вважаю, що наша народна команда в майбутньому буде однією з кращих в Україні, братиме участь в європейських кубках.
Де найкращі футбольні уболівальники? У нас! Рівне вже здобуло славу міста, де одягають найбільше вишиванок. Можемо гордитися танцювальним колективом «Едельвейс». З часом, думаю, вдасться відродити спідвей.
Я люблю Україну, людей, знаю, як працювати й розвиватися.
Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ
- У Дубенському районі Рівненщини наярмаркували й наколядували для ЗСУ 167500 тис.На Дубенщині колядували та ярмаркували, збираючи кошти для допомоги військовим. У Студянському ліцеї провели благодійний ярмарок. Завдяки учням, батькам, працівникам навчального закладу та всім небайдужим вдалося зібрати 13 500 грн на підтримку Збройних Сил України.
Читайте також: Завдяки “ВІЛІСу” про Рівне знають у 12 країнах світу