Нинішня зима, зі слів рівненських лікарів, створює сприятливі умови для розповсюдження грипу та ГРВІ. Попри те, що, на переконання, медиків, найкращою профілактикою від інфекційних захворювань є вакцинація, у кожного – власні методи лікування застудних недугів. Відомі рівненські лікарі поділилися своїми рецептами здоров’я.
Так, головний лікар Центру ПМСД «Ювілейний» Вікторія Покоєвчук насамперед дає актуальні до часу поради:
– Гострі вірусні респіраторні захворювання мають контактне розповсюдження. Тож якщо дитина прихворіла, батькам не треба відправляти її до школи. Варто думати не лише про свою дитину, а й про інших. Також не слід займатися самолікуванням, бо вірусні інфекції небезпечні своїми ускладненнями. Консультація педіатра чи сімейного лікаря в будь-якому разі не буде зайвою.
Крім того, лікарка розповіла, що вона робить, аби самій не занедужати.
– Знаєте, коли я працювала дільничним терапевтом, а це більш як сім років, – розповідає Вікторія Покоєвчук, – жодного разу не хворіла. Мабуть, давався взнаки імунітет дільничної служби.
Віддаю перевагу профілактиці застудних захворювань. Вдома не переводяться лимон, мед та імбир. Наша сім’я нещодавно відкрила унікальні властивості імбиру, тож з великим задоволенням готуємо з нього напої протягом усього року. Це перше. По-друге, не утеплюємося до високих температур, у нашій квартирі завжди відчинене вікно, постійно провітрюємо оселю. Крім того у нас давно ввійшли у звичку прогулянки на свіжому повітрі. Не пропускаємо можливості ввечері зайвий раз пройтися містом. У суботу чи неділю за можливості виїжджаємо у сосновий ліс. Ще одне правило стосується одягу: він у нас тільки з натуральних тканин.
А от заступницю головного лікаря Центр ПМСД «Центральний» Галину Москаленко ми запитали напряму: «При перших симптомах біжите в аптеку, чи маєте якісь свої методи лікування?»
– Захворювання буває патогенетичне і симптоматичне. У першому випадку діємо безпосередньо на збудник, тобто на вірус. Якщо є симптоми, які дуже турбують (у перші години з’являється висока температура, інтоксикація – це грип чи грипоподібне захворювання), то, звичайно, йду в аптеку, бо знаю, чим лікуватися, – каже Галина Москаленко. – Якщо захворювання проявляється в легкій формі, то користуюся крапельками в ніс, щоб зняти симптоми, що заважають нормально жити. Купую жарознижуючі, таблетки для горла, відхаркувальні, які знімають кашель. А також противірусні препарати. Паралельно п’ю лікувальні чаї, мікстури.
Розпитував Василь ГЕРУС
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»