Присутність на сесії Рівнеради представників ОСББ міста обіцяла гарячі дебати під час розгляду питання щодо внесення змін до Муніципальної програми сталого розвитку Рівного на 2018-2022 роки. Так і сталося.
Своєрідним яблуком розбрату послужила відсоткова пропорція співфінансування проєктів.
Так, депутат Рівнеради Сергій Васильчук запропонував збільшити на проведення капремонтів внесок міста із 60 до 70 відсотків а суму, що виділяється на кожен проєкт, із 800 тисяч до мільйона гривень. Аргументував це тим, що чимало людей зараз втратили роботу, доходи, тож не зможуть знайти кошти на співфінансування ремонту в своїх будинках у пропорції: 60% – місто, 40% – співвласники багатоповерхівок.
Читайте також: |
Пропозицію Сергія Васильчука підтримав екс-міський голова Рівного, а нині голова фракції «За майбутнє» Володимир Хомко. Втім, обоє залишилися в меншості, бо більшість міських обранців підтримали лише рішення щодо збільшення вартісної межі бюджетних коштів до 1 мільйона гривень на кожен проєкт.
– Найбільш дороговартісними і критичними з точки зору інфраструктури будинку, – зазначила міська депутатка Наталія Майорова, – є ліфти. Тому ми підтримали важливу поправку: обмеження максимальної суми, яку надає муніципалітет, у випадку модернізації чи заміни ліфта застосовувати на один ліфт, а не на будинок, як було до цього. Це вирішить чимало проблем. Адже люди у багатопід’їздних будинках мали суперечки щодо того, який із ліфтів заміняти.
Щоправда, такі аргументи і внесені в «муніципалку» зміни не задовольнили представників ОСББ, які залишили сесійну залу, не приховуючи свого розчарування.
Василь Герус