fbpx

Рівненські бізнесмени вразили Узбекистан національним колоритом

Діліться інформацією з друзями:

Представницький міжнародний бізнес-форум, організований у Ташкенті урядом Узбекистану та Торгово-промисловою палатою України, наче віддзеркалив Кобзареве повчання: «… і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».

Бо, подавшись у Середню Азію переймати досвід тамтешніх виробників, рівненська делегація у День вишиванки вирушила на зустріч у національному вбранні. Такий вчинок наших краян викликав неабиякий захват як у представників ділових кіл, так і в пересічних місцевих мешканців.

До столиці Узбекистану в складі української делегації, яку очолив президент ТПП України Геннадій Чижиков, увійшли й рівненські виробники. Серед них – співвласник фабрики нетканих матеріалів та заступник генерального директора компанії «Пульсар і Ко» Богдан ГАПЯК, директор Рівненського пивзаводу Мар’ян ГОДА, директор та власник ТзОВ-фірми «Лазорчик» Володимир ЛАЗОРЧИК і директор фірми «Овіс» Володимир ФЕДОРОВИЧ.

У ході бізнес-форуму було створено Узбецько-українську ділову раду, укладено договір про співпрацю між Торгово-промисловими палатами обох країн. Крім того, відбулася зустріч з віце-прем’єром, міністром інвестицій та зовнішньої торгівлі Узбекистану Сардором Умурзаковим. Гості з України ознайомилися з діяльністю місцевого Технопарку, побували на низці виробничих підприємств, в тому числі й на заводі металоконструкцій «Bektemirmetallkonstruksiyalari». А от B2B (бізнес до бізнесу) зустрічі у ділових колах стали хорошою нагодою не лише обмінятися досвідом, а й налагодити економічні зв’язки із зарубіжними бізнес-партнерами.

Олександр СУБОТ

Думки з приводу

Богдан ГАПЯК, заступник Генерального директора компанії «Пульсар і Ко»:

– Для мене особисто та для нашого підприємства подібний бізнес-форум дуже важливий. Насамперед у розширенні вектора нашої діяльності на Схід, в Узбекистан. До російської агресії ми активно працювали на зовнішньому ринку. Понад 20% продукції нашої «нетканки» продавалося у Росії та Азербайджані. Нині для нас ці напрями закриті, тому зосередилися на вітчизняному споживачеві. Але вітчизняний ринок доволі обмежений. Тому нам, аби розширювати виробництво, вкрай необхідно налагоджувати контакти із зарубіжними партнерами. Ось така нагода випала тут, у Ташкенті. Також важливо переймати досвід іноземних колег у запровадженні сучасних технологій. Для мене особисто у цьому плані було значущим знайомство з роботою місцевого Технопарку. А ще наші узбецькі колеги підготували цікаву культурну програму з відвіданням місцевих музеїв та виставок. Тож, провели час, як мовиться, і з користю, і для душі.

Мар’ян ГОДА, директор Рівненського пивзаводу:

– Загалом ми мало знаємо про те, як розвиваються країни Середньої Азії. Тож такі поїздки дуже корисні у плані ознайомлення з досвідом, технологіями та потенціалом регіону. Я приємно подивований тим, як розвивається Узбекистан. Так, тут збереглося чимало пережитків радянського минулого, але є речі, якими можна захоплюватися. Зокрема, це швидкісний потяг із Ташкента в Самарканд, що рухається зі швидкістю понад 200 км на годину. Наш «Інтер-сіті» йому явно програє. Ми відвідали Технопарк, котрий об’єднав понад десять великих підприємств, які спільно застосовують сучасні високі технології. Прикро, що у нас немає нічого подібного. Ось, для прикладу, в Рівному є кілька колись дуже потужних підприємств, які зараз практично не функціонують, як-от, скажімо, радіозавод. Ці об’єкти мають усю необхідну інфраструктуру та комунікації для створення подібного технопарку. Уявляєте, наскільки зросла б інвестиційна привабливість Рівного, якби ми мали щось подібне? У нас тепер нова влада. Вона обов’язково має зайнятися вирішенням цього питання. Це потрібно і Рівному, і рівнянам.

Володимир ФЕДОРОВИЧ, директор фірми «Овіс»:

– Підприємство, яке я представляю, займається крупами та комбікормами. На жаль, сектор тваринництва в Україні (особливо молочного) скорочується. Тож для нас життєво необхідно шукати нові ринки збуту. Одним із таких є середньоазійський. Адже, для прикладу, в Узбекистані поголів’я худоби, особливо овець, стрімко зростає. Загалом економіка країни останніми роками успішно розвивається. І це попри всі негаразди, пандемію. Місцеві компанії ідуть в ногу із часом, запроваджуючи сучасні технології, з якими ми мали нагоду ознайомитись у Технопарку. Це сигнал для фірми «Овіс», щоб шукати свого нового споживача саме там. Тож цей візит став корисним. Привезли із собою до України низку контактів. Сподіваюсь, майбутніх бізнес-партнерів. А ще здійснилася моя давня мрія побувати у Середній Азії та побачити вершину Паміру.