Рівненська «нетканка» святкування свого півстолітнього ювілею розпочала урочистим заходом у приміщенні Обласної наукової універсальної бібліотеки. Відзначити славну річницю зібралися ветерани, нинішні працівники та керівництво фабрики. Прийшли на свято й студенти профільного Економіко-технологічного коледжу, які в майбутньому зможуть поєднати своє життя з цим підприємством.
Урочистості стали чудовою нагодою нагадати присутнім про унікальне виробництво, котре не має аналогів ні в Україні, ні у так званому близькому зарубіжжі. Насправді упродовж п’ятдесяти років Рівненська «нетканка» зберігає статус найбільшого в країні підприємства у своїй галузі.
Заступник голови Наглядової Ради ПрАТ «Рівненська фабрика нетканих матеріалів» Богдан Гапяк зауважив, що, попри складну економічну ситуацію в країні, підприємству нині є чим пишатися. Сім виробничих ліній щодня виготовляють продукцію, котра широко використовується у багатьох галузях народного господарства – будівельній, швейній, меблевій, взуттєвій промисловості, у сільському господарстві тощо.
– Присутні у цій залі молоді люди навряд чи знають, що рівненська об’їзна дорога з усіма розв’язками збудована з використанням нашої продукції. Траса Київ – Чоп на ділянці від Києва до Житомира по обидва боки на 123 кілометри заармована геосинтетичними матеріалами виробництва Рівненської «нетканки». Усі без винятку аеропорти та стадіони, які будувалися чи реконструювалися до Євро-2012 також широко використовували наші полотна. Навряд чи хтось із нас задумується над тим, що спить на зручних та комфортних матрацах чи диванах, сконструйованих з використанням меблевих полотен, виготовлених на нашій фабриці. Виготовлення прикладних матеріалів для конструювання м’яких меблів та матраців на пружинних блоках – це один із ключових напрямків нашого виробництва, адже цей сегмент вітчизняного ринку на 70% наповнений нашими матеріалами, – розповів Богдан Гапяк.
Змінюються уряди, президенти, економічна й політична ситуація, а фабрика продовжує працювати. Ми регулярно сплачуємо чималі податки до бюджету, а працівникам конкурентні, як для Рівного, зарплати. Наше підприємство розвиває міську інфраструктуру та реалізує важливі соціальні та спортивні проєкти.
Колишній багаторічний директор підприємства, заслужений працівник легкої промисловості України Володимир Коберський нагадав, що 37 років свого життя він віддав «нетканці». Пан Володимир вважає, що з найважливішим своїм завданням – зберегти унікальне підприємство – він справився.
– Фабрика вижила і успішно працює. Це було можливим завдяки компанії «Пульсар», яка стала нашим власником наприкінці 90-их років минулого століття та провела техмодернізацію виробництва, виготовляючи конкурентну у своїй галузі продукцію на сучасному європейському обладнані. Але найбільше наше багатство – це трудовий колектив. Адже частина нинішніх працівників фабрики працює тут по 20, 30 і більше років. Це не порожні слова, бо багато колись потужних рівненських підприємств уже просто не існує, – зауважив Володимир Коберський.
- Рівненська область – одна з перших, яка прийняла програму протидії коронавірусу
- 7 тисяч медичних масок на день шиють для газовиків
Спогадами про життя та роботу на «нетканці» поділилася ветеран підприємства Ніна Солдатова. Вона потрапила за направленням на підприємство наприкінці 60-их років, коли фабрика тільки будувалася. Каже, що було надзвичайно важко. Проте ніколи не пожалкувала про свій вибір. Ветеран праці закликала молодих людей, присутніх на зустрічі, не боятися і йти на фабрику навіть тоді, коли знань не вистачає. Бо однаково доведеться все вчити по-новому, адже технології розвиваються надзвичайно швидко.
Генеральний директор фабрики Василь Мосійчук подякував ветеранам за самовіддану працю і трудові здобутки. Запевнив, що фабрика була і буде меценатом добрих справ у місті. Окрім власне виробництва підприємство допомагає дитячим будинкам, хворим дітям, воїнам АТО. Та майбутнє «нетканки» директор пов’язує з молоддю, яка свій талант та вміння захоче реалізувати в Україні. Один із можливих варіантів їхнього працевлаштування в Рівному – фабрика нетканих матеріалів, на якій випускають понад дві тисячі найменувань продукції за різними напрямками їх застосування. Директор запросив хлопців і дівчат не шукати своєї долі десь далеко на чужині, а спробувати знайти себе у трудовому колективі «нетканки».
Тривалий час по крихтах збирав матеріали з історії фабрики менеджер з комунікації Олександр Субот. На урочистому заході він презентував їх присутнім. Світлини колишніх працівників, старого обладнання, престижних нагород, які у різні часи здобувала фабрика, нагадували про вагомі віхи становлення підприємства.
Історія «нетканки» – це не лише минуле, це і впевнене сьогодні. Модернізоване виробництво, злагоджена робота трудового колективу дозволяють будувати сміливі плани та перспективи на майбутнє. Переконані, що саме так і буде, адже 50 років успішної діяльності цього унікального українського підприємства є підставою, аби робити подібні сприятливі прогнози і з упевненістю дивитися в майбутнє.
Оксана ПИЦЬКА
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»