Рівненська газета «Сім днів» разом з іншими українськими виданнями та виданнями США і Канади стала об’єктом опису у книзі. Мова йде про книгу «Віктор Мазаний. Біобібліографічний покажчик», що вийшла у видавництві «Волинські обереги».
У книзі відображена творча, культурологічна діяльність заслуженого журналіста України, письменника, літературознавця, перекладача, доцента факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, лавреата Всеукраїнської літературної премії імені Пантелеймона Куліша, Літературних премій імені Світочів, Авеніра Коломийця, Уласа Самчука Віктора МАЗАНОГО.
Його журналістський та літературний доробок упродовж 1970-2022 років (у тому числі опублікований в інтернет-медіа) представлений загалом близько 1200 назвами. Деякі вибрані тексти – рецензії, статті, нариси, коментарі, есе, інтерв’ю – вміщені у додатку.
Стосовно матеріалів про нього, то наведено покликання на понад 300 публікацій в українській та зарубіжній пресі, інтернет-джерелах, довідкових виданнях, бібліографічних посібниках.
Працю на ниві красного письменства, його участь із книгою повістей «Тінь павука» у всіх турах конкурсного відбору на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка коментує лавреат цієї нагороди, прозаїк В’ячеслав МЕДВІДЬ. Він також розповідає про Віктора Мазаного як про засновника Поліського літературного музею у селі Городець колишнього Володимирецького, а нині Сарненського району, літературного свята «Городецький автограф», фестивалю «Городець у вишиванці». Про особливості його роботи у засобах масової інформації, зокрема в Національному інформаційному агентстві Укрінформ, йдеться у біографічному нарисі заслуженого журналіста України Зіновія ЖИЖАРИ.
Сучасні технології допомагають бібліографії
У покажчику до низки бібліографічних описів застосовано QR-коди, які дозволяють за допомогою смартфонів відкрити публікації Віктора Мазаного на сайтах газет «Літературна Україна», «Українська літературна газета», «Голос України», «Свобода» (США), інших видань, інтернет-ресурсів. Такою зручністю скористалися вже, для прикладу, студенти факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука при вивченні жанрів.
Також представлена можливість через QR-коди ввійти в Youtube і послухати виконання Віктором Мазаним пісень української естрадної класики, написаних Олександром Богачуком, Анатолієм Горчинським, Климентієм Домінченим, Конскуело Веласкес Торес.
Насиченим є іменний список – у ньому названо прізвища майже 900 осіб, яких згадано у покажчику.
Таке видання побачило світ завдяки підтримці фахівців наукових книгозбірень Києва, Львова, Луцька, Рівного, а також вагому допомогу надав колишній багаторічний редактор тижневика «Володимирецький вісник» Олексій ГОРОДНИЙ.
Упорядником покажчика є завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Лідія МАЛИШЕВА, а науковими рецензентами видання – доктор наук із соціальних комунікацій, професор Київського університету імені Бориса Грінченка Ольга МІТЧУК та кандидат політичних наук, доцент Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрій БОНДАР.
Петро СТЕБЛИН
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Мешканці села на Рівненщині зібрали продукти для села на ХерсонщиніМешканці села Курозвани, що в Гощанській громаді, знову продемонстрували свою згуртованість, людяність та бажання допомогти тим, хто цього найбільше потребує, і зібрали черговий гуманітарний вантаж для постраждалих від війни. Цього разу вони долучилися до збору овочів, консервації та інших продуктів…