fbpx
у запровадженні цифрових рішень

Рівненщині лідирує у запровадженні цифрових рішень у соціальній сфері

Діліться інформацією з друзями:
Рівненська область серед лідерів у запровадженні цифрових рішеннь у соціальній сфері. Область відвідав заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.

У рамках поїздки відбулась нарада щодо результатів впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі – ЄІССС) у Рівненській області.
Костянтин Кошеленко підкреслив важливість у запровадженні цифрових рішень у соціальній сфері, повідомили у Рівненській обласній державній адміністраціі. 
«Цифровізація соціальної сфери триває в масштабах усієї країни. Вона забезпечить більш якісну взаємодію держави та громадян, а також підвищить безпеку даних. Єдина інформаційна система соціальної сфери – це фундамент цифровізації, що забезпечує перехід до екстериторіального принципу. Рівненщина є пілотною і одна з перших запроваджує цифрові рішення у соціальній сфері. Цього місяця буде завершена дослідна частина проєкту. Далі напрацюваннями зможуть користуватися усі регіони України», – зазначив Костянтин Кошеленко.
Так, наразі призначення, нарахування та виплати допомоги на проживання ВПО здійснюється централізовано. Завдяки цьому можна буде швидко змінити в довідці неактуальне місце проживання або знятись з обліку. Після завершення бета-тестування така можливість буде доступна й онлайн у Дії. ще раніше на Рівненщині почали впроваджувати режим «без паперів»
Також до кінця року буде цифровізовано 6 допомог в ЄІССС. За трьома з них можна буде подати заяви онлайн на порталі Дія – це
  • допомога при усиновленні дитини,
  • допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, 
  • державна соціальна допомога особам із інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.
Зі свого боку заступниця голови ОДА з питань цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило наголосила, що отримання соціальних послуг в умовах воєнного стану для багатьох українців є критично важливим. Тому РІвненщина приймає участь у запровадженні цифрових рішень у соціальній сфері.
«Рівненщина – одна з перших взялася за цей пілот. І це додаткове навантаження на соціальних працівників. Їх місія, зокрема, полягає ще й у тому, щоб виявляти помилки в роботі системи, аби потім вона працювала бездоганно. Загалом на Рівненщині реалізація дослідно-промислової експлуатації Єдиної інформаційної системи соціальної сфери розпочалася з січня 2022 року. Потім, у зв’язку із введенням воєнного стану, процес призупинили, а відновили вже з червня. Тоді ж було включено виплату допомоги на проживання ВПО та 6 соціальних допомог», – зазначила Іванна Смачило.
Довідково:
Єдина інформаційна система соціальної сфери – це комплексна система, призначена для автоматизації всіх напрямів соціальної підтримки всіма інституціями соціальної сфери в межах єдиного інформаційного середовища та технологічної платформи.