З 19 по 25 травня Рівненщина долучилася до Національного тижня безбар’єрності. У громадах області відбулися десятки інформаційних та просвітницьких заходів, головною метою яких було підвищення обізнаності щодо важливості створення інклюзивного простору.
Як повідомляє Рівненська ОДА, безбар’єрність в області охоплює різні сфери. Зокрема, навчання дітей з особливими освітніми потребами забезпечують 388 шкіл і 45 їх філій. У 39 медичних закладах встановлено ліфти для крісел колісних, а понад 100 одиниць громадського транспорту у Рівному, Вараші, Дубні та Костополі пристосовані до перевезення осіб з інвалідністю.
Також у регіоні триває будівництво укриттів у семи школах та трьох лікарнях. Рівень цифрової доступності сягає 84% для дротового інтернету і 96% для мобільного зв’язку. Крім того, 13 ЦНАПів мають мобільні валізи для обслуговування людей вдома, а в межах проєкту «Активні парки» діють 76 локацій для занять спортом, з них 7 — для фізичної реабілітації ветеранів та людей з інвалідністю.
В області також почалося створення першого безбар’єрного маршруту довжиною 4,5 км, який поєднає низку соціально важливих об’єктів.
Національний тиждень безбар’єрності — це частина державної ініціативи, що має на меті створення середовища без фізичних, цифрових та соціальних перешкод. Його проведення спрямоване на формування свідомого ставлення до потреб різних категорій населення. Як наголошують в ОВА, безбар’єрність є не винятком, а нормою, необхідною для комфорту всіх — і людей з інвалідністю, і батьків з візками, і людей літнього віку.
Читайте також: Рівненщина на шляху до безбар’єрності: освіта та медицина стають доступними для кожного
- Один звичний інгредієнт зробить чорну каву набагато м’якшою на смакЧорна кава — це класика, але її гіркота подобається не всім. Якщо хочеться м’якшого, делікатнішого смаку без втрати аромату, є один інгредієнт, який варто спробувати.