fbpx

Рівненський дім, де розкривають і розвивають таланти

Діліться інформацією з друзями:

«Кращий навчальний заклад області», «найбажаніший серед батьків заклад середньої освіти», «домівка талантів і геніїв», «ліцей, який увійшов до топ-100 кращих шкіл України» – усе це не рекламні слогани, а фрази, якими часто описують Обласний науковий ліцей у м. Рівне.

У чому секрет успіху навчального закладу, якому вдається вже не один рік тримати власне високе реноме, та яким він може стати вже в найближчі роки, розпитуємо у директорки ОНЛ Наталії СОСЮК.

– Таке визнання з боку батьків, і результати наших учнів – це дуже приємно, але й відповідально водночас.

Адже усвідомлюєш, що маєш робити ще більше, щоб залишатися на такому ж високому рівні. Нам вдалося створити в ліцеї потужну позитивну енергетику. Головний секрет у тому, що колектив йде шляхом серця, любові до дитини. Основна наша ціль – зробити так, щоб діти почувались тут щасливими. Хочеться, щоб кожен учень зрозумів себе, усвідомив і розвинув саме свій талант, дар. Дуже важливо не загубити цей паросток, а допомогти йому прорости, розвинутися. Багато для цього працюємо. у нас надзвичайно потужний колектив однодумців, небайдужих людей, які до своїх учнів-ліцеїстів звертаються на «ви». Часто жертвують своїм часом і здоров’ям заради дітей і роботи з ними.

У нас високий рівень підготовки викладацького складу. Існує традиція, коли наші випускники повертаються до нас уже професійними педагогами. Завжди заохочую колег до навчання в аспірантурі, багато хто вже захистився, мають наукові ступені. Адже це стимулює й учнів. Бо вони на прикладах педагогів бачать, що варто постійно розвиватися. Розуміють, що можна більше досягнути, коли докладаєш зусилля, не стоїш намісці і не боїшся працювати.

Часто в дітей присутній страх перед незвіданим, боязнь бути першими, бути на виду, сподівання, що хтось зробить за них і для них. Так неправильно. Ми не боїмося йти на передову, бути першими і вчимо цьому наших дітей. Тому вони й стають успішними і щасливими. Тому й батьки хочуть, щоб діти навчалися в нашому ліцеї.

– Ваш ліцей відрізняється від інших загальноосвітніх навчальних закладів навіть зовнішнім виглядом. З першого погляду розумієш, що це нестандартна школа. На подвір’ї, в класах, і навіть у коридорах все зроблено так, щоб зацікавити дітей, аби вони хотіли сюди прийти. Які ще родзинки має ОНЛ?

– Прагнули зробити все так, щоб діти почувалися в ліцеї навіть краще, ніж удома. Це не просто, але ми намагаємося. Це стосується не лише естетичних моментів, а й гарного настрою вчителів, працівників ліцею. Ну і звісно ж матеріально-технічної бази. Кожен учитель має ноутбук, у класі є плазма, доступ до інтернету та можливості для роботи з сучасними освітніми технологіями і найновішими науковими даними. У нас прекрасне харчування, усі учні його отримують безкоштовно. Ще одна перевага, яку вже більше вподобали батьки – це дисципліна.


Осінні канікули у школярів можуть розпочатись раніше

Рівненський краєзнавчий музей презентує свій фірмовий стиль


Кожна дитина має права і ми їх дотримуємося, але так само існують і обов’язки. Одне без іншого не можливе. Будь-яка демократія без дисципліни – це хаос. Тому в ліцеї існують певні правила: не запізнюватися, дотримуватися дрес-коду, вітатися, не вживати лайку, не ображати й не принижувати іншого, поважати працю не лише педагога, а й технічного працівника. Той, кому складно це виконати, навчається деінде. Велику увагу приділяємо дозвіллю наших дітей. Часто організовуємо різні концерти, конкурси. У нас дуже багато талановитої молоді. Часто проводимо благодійні заходи. Причому їх ініціюють самі ліцеїсти. Самі виготовляють якісь речі, печуть смаколики, щоб їх продати і допомогти одноліткам у скруті. Підставити плече в біді – це дуже важливо. А ще ми вчимо їх радіти чужим успіхам.

– Цей рік особливий для усіх. Навчання завершувалося в дистанційному режимі, та й нині часто говорять про нові посилення карантинних обмежень. Як позначився цей період на ваших педагогах і учнях, діяльності ліцею?

– Нині ми зробили усе від нас залежне, аби організувати безпечні умови для навчання: придбали санітайзери, паперові рушники, нагадуємо дітям про необхідність дотримуватися дистанції та носити маски на перервах. Дуже вдячні меценатам, голові батьківського комітету Ориславі Стасюк, батькам, які відгукнулися і допомогли ліцею придбати все необхідне. Але мусимо визнати: пів року карантину вибило нас з колії. Негативно позначилося особливо на предметах математичного циклу. Є моменти, які учневі важко самостійно опанувати. Безумовно, потрібно дотримуватися всіх санітарних вимог, але якісніші знання – здобуті в школі.

– Цей рік не лише складний для ОНЛ, але й ювілейний. За 30 років свого існування ліцей став кращим в області. Яким ви бачите свій заклад у майбутньому?

– Хотілося б мати багато вуличних локацій для навчання. Маємо вже три таких зони, днями відкрили ще одну біля центрального входу. Згодом ще один навчальний простір з’явиться й за спортивним залом. Із цим дуже допомагають спонсори та меценати. Мені дуже імпонує концепція навчального простору на вулиці, на свіжому повітрі, в зеленій зоні, в садку біля дерев. Їх можна використовувати для будь-яких класів.

Ми підняли планку дуже високо і мусимо тримати її. Наші ліцеїсти серед призерів Малої академії наук, обласних і всеукраїнських олімпіад, блискуче складають ЗНО. Щороку в нас випускається 4 класи, далі буде – 5. Ми не просто випускаємо дітей із школи, а розказуємо, що вони мають наповнювати свій світ чимось кращим, змінювати його. «Дерзайте, творіть і ніколи не здавайтеся» – це наш гімн і кредо. Над цим має працювати не лише школа, а й держава. Тому нині вкрай важливо підняти з колін учителя. Переконана, що освітянам потрібно піднімати зарплатню не на 20-30% а на 300. Це не лише вчителі, а й дошкільна ланка, наука. І повірте, пройде небагато часу і зміниться обличчя України. Адже педагог тримає в своїх руках найцінніше – дитячу душу, а отже й майбутнє.

Дуже задоволена нашими педагогами. Хотілося б, аби побільше з них здобули науковий ступінь, щоб навчалися в аспірантурі і не зупинялися в своєму розвитку.

Вітаю усе освітянство красносяйне, сонцелике з прийдешнім святом. Хай буде багато щастя і мало жалю на нашій ниві! Хай плуги будуть загострені, зерна – доброчинні, люди і діти – поціловані не лише Боженькою, а захищені та окрилені вільною і щасливою Україною.

Спілкувалася Наталія НИРКОВА